«Батьківщина» голосувала проти закону про ринок електроенергії, який ухвалено на догоду кланам

«Батьківщина» голосувала проти законопроекту про ринок електричної енергії (№4493), який ухвалено на догоду кланам.

Про це повідомила  на брифінгу за підсумками голосування лідер фракції Юлія Тимошенко.

Вона наголосила, що ухвалення відповідного документу призведе до руйнування ринку електроенергії та подорожчання її для споживачів.

Лідер «Батьківщина» також заявила, що сьогодні у парламенті проявилася справжня коаліція – Опозиційний блок, БПП, «Народний фронт» та Радикальна партія, – яка проголосувала за цей закон і відповідатиме за наступне підвищення цін на електроенергію.

Парламентар зазначила, що ухвалення відбулося з грубим порушенням Регламенту: були зафіксовані факти кнопкодавства, коли голосував один депутат за десятьох.

«Депутати показали реальну коаліцію, яка захищає олігархів. Це, по суті, продовження «Роттердам+», – сказала вона.

За словами Юлії Тимошенко, під час голосування за закон про ринок електроенергії у Верховній Раді відбувся момент  істини – сесійний зал поділився на депутатів, які обслуговують клани і мафію, та чесних депутатів, які захищають інтереси громадян.

«Цей закон зруйнує енергоринок, який функціонував без збоїв та без корупції 17 років, і був побудований за британською моделлю. Можновладці вперше за 17 років зруйнували забезпечення українців дешевою атомною та гідроелектроенергією, яку вивели з енергоринку. Цим законом ввели інститут посередників, яких визначатиме Порошенко чи Гройсман, чи Кононенко. Тепер між споживачами та «Енергоатомом» стоятиме посередник, який братиме дешеву атомну та гідроелектроенергію і перепродаватиме втричі дорожче. Вони зароблятимуть на людях мільярди доларів на рік», – обурилася політик.

Вона зауважила, що на захисті споживачів стояли 76 народних депутатів, зокрема вся фракція «Батьківщина», і пообіцяла оголосити поіменно прізвища всіх депутатів, хто служить енергетичній мафії: «За це голосування депутатам по залу розносили десятки мільйонів доларів».

Окрім того, Юлія Тимошенко наголосила, що ухваленим законом також передбачено встановлення ціни на електроенергію без будь-якого контролю держави та державного регулювання, а всім, хто бажатиме приєднатися до енергомереж, виставлятимуть фантастичні суми.

Цим документом також дали право без узгодження з державою брати з громадян абонплату за приєднання до електромереж.

«Це голосування показує, наскільки прогнив цей парламент, наскільки він пов’язаний з олігархами, наскільки життя кожного українця байдуже для влади. Це голосування – це повернення у 1999 рік. Вони прикриваються тим, що, мовляв, це підтримується європейськими структурами. Маячня! Цей документ нашпигували поправками сьогодні вночі і ніякий Європейський союз не встиг би це прочитати», – заявила народний депутат.

Водночас її колега по партії, народний депутат Олексій Рябчин додав, що є автором понад 100 поправок до закону, більшість з яких йому навіть не дали представити.

«Голосування відбувалося поспіхом, бо провладні депутати вже замовили чартери на Великодні та травневі свята. Ухвалений закон працюватиме на клани і проти людей. Він призведе до підвищення цін на електроенергію для людей», – сказав він.

Зі свого боку народний депутат Вадим Івченко зауважив, що сьогодні руками голови ВРУ Андрія Парубія був повністю зруйнований парламентаризм в Україні.

«Прямі контракти з обленерго розв’яжуть руки кланам, які купуватимуть дешеву атомну та гідроелектроенегію. За відсутності регулятора продаватимуть споживачу з надбавками. Цей закон ухвалений з порушенням Регламенту  та після перевиборів може бути скасований, а енергетичний ринок може прийти в повний колапс», – підсумував парламентар

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: «Батьківщина» – єдина команда, яка розробила цілісну, ефективну, всеохопну програму, щоб підняти Україну на інший рівень життя

Юлія Тимошенко: «Батьківщина» – єдина команда, яка розробила цілісну, ефективну, всеохопну програму, щоб підняти Україну на інший рівень життя

Партія «Батьківщина» вимагає звіту уряду про ситуацію у сфері ЖКГ і пропонує свій план наведення ладу в галузі.

Партія «Батьківщина» вимагає звіту уряду про ситуацію у сфері ЖКГ і пропонує свій план наведення ладу в галузі.

Дорогі первомайці!

Дорогі первомайці!

Календар новин
Вересень2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30