«Батьківщина» готує подання до Конституційного суду щодо голосування по прем’єру та уряду

«Батьківщина» готує подання до Конституційного суду України щодо сьогоднішніх ключових рішень у парламенті. Зокрема, щодо неконституційності призначення уряду та голосування за програму Кабінету Міністрів.

Про це заявила лідер фракції Юлія Тимошенко в прямому ефірі телеканалу «112 Україна».

За словами політика, для звернення в Конституційний суд потрібно 45 підписів народних депутатів, які ще не втратили честь і наполягатимуть на перегляді нинішніх антиконституційних рішень парламенту.

«Я звертаюсь до «Самопомочі», до «Єврооптимістів» і прошу: давайте таке конституційне подання зробимо», – закликала лідер фракції.

Водночас Юлія Тимошенко наголосила на тому, що хоча всім відомо, що сьогодні Конституційний суд є «кишеньковим інструментом президента», але рішення парламенту слід захищати в КСУ.

«Попри все в КСУ ще знайдеться кілька справжніх конституційних суддів, які напишуть окрему думку і вся країна дізнається, що сьогодні було проголосовано в парламенті», – додала вона.

Тимошенко пояснила, що згідно з процедурою, спочатку парламент мав затвердити склад Кабміну, потім уряд мав напрацювати програму дій разом з громадянським суспільством, профспілками, фахівцями та академічним середовищем, зробити цю програму дієвою. Далі слід було зібрати засідання уряду, проаналізувати і прийняти програму дій і лише після цього програму винести на затвердження Верховної Ради, яка мала би вивчити, обговорити цю програму і затвердити.

«Що робиться у нас? У нас – програма дій уряду на п’ять аркушів, про яку ніхто не знає, яку ніхто не читав. Навіть новий уряд її не створював і не читав, та й не обговорював. Цю програму роздали депутатам за три хвилини до голосування. Вони не встигли її відкрити, а тим більше прочитати. При цьому ця програма не проходить голосування з кількох спроб», – обурилася лідер фракції.

Відповідаючи на запитання, чому депутати відмовлялись голосувати за ключовий документ уряду, Юлія Тимошенко відповіла, що «цю програму дій уряду сприймають не як вихід з кризи, не як новий курс держави, не як консолідацію суспільства і відродження країни, а як право Гройсмана рік залишатися на посаді прем’єр-міністра».

Народний депутат нагадала, що згідно з Конституцією, якщо програма дій  уряду проголосована, то рік не можна звільняти прем’єр-міністра.

«І це було справді ганебне видовище, коли новопризначений прем’єр-міністр мотався по Верховній Раді, щось шепотів на вухо новопризначеному голові ВР і говорив: «став ще раз, став ще раз», – зазначила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» також переконана: «Якщо найвища держава влада в країні не дотримується Конституції і законів, процедур, регламентів – це падіння держави, це – хаос. І це найгірше, що може відбуватися в нашій державі».

Тимошенко нагадала, що відповідно до Конституції потрібно, щоб міністра оборони і міністра закордонних справ вносив президент, і щоб інших міністрів вносив прем’єр-міністр. Натомість у Верховна Рада знову порушила Регламент і закони.

«У нас міністра оборони, закордонних справ та всіх інших міністрів вніс народний депутат Гройсман, ще до того, як він став прем’єр-міністром. Це антиконституційно! Це сором і приниження держави!» – підсумувала політик.

Нагадаємо, фракція «Батьківщина» утрималася при голосуванні за затвердження нового прем’єр-міністра та перейшла в демократичну європейську опозицію.

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила, що фракція проголосувала проти нового уряду, бо не може підтримати тотальну олігархізацію держави.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Цей злочин нікому не зійде з рук! – заява Юлії Тимошенко про підвищення ціни на газ

Цей злочин нікому не зійде з рук! – заява Юлії Тимошенко про підвищення ціни на газ

Юлія Тимошенко наполягає на ухваленні трьох мораторіїв: на підвищення тарифів, приватизацію ГТС та продаж землі

Юлія Тимошенко наполягає на ухваленні трьох мораторіїв: на підвищення тарифів, приватизацію ГТС та продаж землі

Миколаївські «батьківщинівці» підтримали протест проти подвійних тарифів

Миколаївські «батьківщинівці» підтримали протест проти подвійних тарифів

Календар новин
Жовтень 2018
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31