«Батьківщина» наполягає на негайному розгляді в Раді питань індексації зарплат і пенсій

На сьогоднішньому засіданні Ради коаліції фракція «Батьківщина» наполягатиме, щоб питання щодо індексації зарплат і пенсій та скасування оподаткування пенсій були першочерговими наступного пленарного тижня.

Про це заявила лідер фракції Юлія Тимошенко в ефірі Національного радіо.

«Перше питання, яке порушуватиметься на Раді коаліції, це питання індексації зарплат. Також потрібно скасувати податок на пенсію. Україна – єдина в світі країна, яка обкладає пенсії податком», – сказала вона.

За словами Тимошенко, уряд має можливості для фінансування цих потреб, адже перевиконання бюджету становить 21 млрд. грн., на казначейському рахунку щодня налічується 68 млрд. грн., а на індексації пенсій та зарплат потрібно лише 24 млрд. грн., тобто цих грошей «достатньо для того, щоб проіндексувати доходи людей».

Лідер «Батьківщини» розкритикувала хибну політику «шокової терапії», яку проводить уряд у соціальній сфері, та нагадала, що за даними ООН за межею бідності в країні живуть понад 80% людей.

«ООН звернула увагу на те, як живуть українці, й визначила, що за межею бідності в Україні проживає більше 80% людей, а прожитковий мінімум у країні наближається до порогу бідності найбідніших африканських держав. Це – результат, наслідок тієї політики, яка вже півтора року проводиться цим урядом», – зауважила вона.

Юлія Тимошенко нагадала, що за підрахунками ООН прожитковий мінімум становить 50 дол. США, середня зарплата – 127, а пенсія – 63 дол. США.

«Це означає, що найбідніша африканська країна живе заможніше, ніж українські громадяни», – наголосила народний депутат.

Така ситуація, на думку політика, є наслідком «безглуздої, непрофесійної, а іноді й корупційної, злочинної політики».

Тимошенко вважає, що її треба припиняти, бо це може призвести «до політичного та соціального краху країни».

«Я не є спільником цієї політики, я її не підтримую. У коаліційній угоді не прописана така політика зубожіння людей, практично позбавлення людей останніх засобів для існування. Таку політику треба припиняти», – наголосила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко також резюмувала: «Треба негайно змінювати цю хибну стратегію та змінювати ставлення до людей, до економічних та соціальних реформ!»

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Ми разом віримо в Україну, – Юлія Тимошенко подякувала команді та виборцям

Ми разом віримо в Україну, – Юлія Тимошенко подякувала команді та виборцям

Юлія Тимошенко: «Батьківщина» служитиме Україні та інтересам людей, а питання про склад коаліції – до команди президента

Юлія Тимошенко: «Батьківщина» служитиме Україні та інтересам людей, а питання про склад коаліції – до команди президента

Миколаївські «батьківщинівці» та представники громадськості міста заявили про перемоги

Миколаївські «батьківщинівці» та представники громадськості міста заявили про перемоги

Календар новин
Липень 2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31