«Батьківщина» вимагає розслідувати факти корупції щодо закупівлі ліків і медобладнання

«Батьківщина» звертатиметься до правоохоронних органів з вимогою розслідувати факти масштабної корупції під час закупівлі ліків і медичного обладнання за державні кошти, про що свідчить звіт Рахункової палати.

Про це сьогодні заявила лідер фракції Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу «NewsOne».

«Наша фракція за результатами звіту Рахункової палати щодо витрат на закупівлю ліків та медичного обладнання за державні кошти у 2014-2017 роках посередництвом міжнародних організацій готує розгорнуте звернення до контролюючих правоохоронних органів», – зазначила вона.

Парламентар висловила сподівання, що ці злочини буде розслідувано, а причетних до них притягнуть до відповідальності.

«У 2016 році Україна передплатою через міжнародні організації закупила ліків на 4 млрд грн. На кінець 2016 року було постачено лише 17% ліків. Водночас у 2017 році державою було витрачено 6 млрд грн, проте на кінець цього року ліки так і не поставили взагалі», – обурилась політик.

Вона також зауважила, що та невелика кількість ліків, які відправили нашій країні в 2016 році, мала прострочений термін придатності.

«Відповідно до світової практики, великі фармацевтичні кампанії віддають прострочені ліки безкоштовно у малорозвинуті країні. А Україні такі ліки у 2016 році поставили за високою ціною, і то – половину від запланованого. Онкохворі діти залишились без ліків, тому що їх або не поставили, або вони виявились простроченими», – сказала Юлія Тимошенко.

У зв’язку з цим лідер «Батьківщини» назвала такі дії «свідомим, плановим вбивством українців» тими особами, які були причетні до корупційних оборудок навколо закупівлі ліків та медичного обладнання за бюджетні кошти.

«Наведені дані у звіті Рахункової палати потребують розслідування. Це кримінальна справа із довічним ув’язненням, адже мова іде про вбивства українців», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Миколаївська «батьківщина» запустила медіапроєкт

Миколаївська «батьківщина» запустила медіапроєкт

Юлія Тимошенко пропонує обмежити виплати чиновників, прив’язавши їх до зарплат людей

Юлія Тимошенко пропонує обмежити виплати чиновників, прив’язавши їх до зарплат людей

Єдність нам сьогодні потрібна, як ніколи – Юлія Тимошенко привітала українців із Днем Соборності

Єдність нам сьогодні потрібна, як ніколи – Юлія Тимошенко привітала українців із Днем Соборності

Календар новин
Січень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31