«Батьківщина» вимагає від НАБУ розслідувати корупційні злочини високопосадовців, – Юлія Тимошенко

Партія «Батьківщина» вимагає від НАБУ притягнути до кримінальної відповідальності вищих керівників держави, зокрема, голову НБУ Валерію Гонтареву та керівника Фонду гарантування вкладів Ворушиліна.

Про це заявила лідер партії Юлія Тимошенко сьогодні на прес-конференції.

«Партія і фракція «Батьківщина» вимагає від президента Порошенка негайно припинити свої оборудки разом зі своїми бізнес-партнерами у банківській сфері. Ми вимагаємо, щоб він негайно звільнив з посад своїх бізнес-партнерів – голову НБУ Гонтареву та голову Фонду гарантування вкладів Ворушиліна. Якщо президент цього не зробить, це значить, що він продовжує свій корумпований бізнес на падінні фінансової системи України», – наголосила Тимошенко.

Політик переконана: «У результаті діяльності Гонтаревої штучно доведено до банкрутства 84 українські банки, які поховали під своїми уламками майже 400 млрд грн, що належать українцям, фізичним особам та підприємцям».

При цьому Тимошенко висловила переконання, що «Гонтарева – не самостійний гравець і вона виконувала розпорядження свого бізнес-партнера Порошенка».

_APX0368

«Дозволяти це більше не можна, бо стратегія руйнації України продовжується. Тільки за останні два тижні знищено ще два банки. Від злочинів Гонтаревої постраждали мільйони українців, майже знищено середній клас, зруйнована фінансова система нашої держави. І все це залишається безкарним», – наголосила Тимошенко.

Окрім того, Голова партії продемонструвала журналістам документ, отриманий з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, відповідно до якого активи ліквідованих банків, які складають 448 млрд грн, Фонд гарантування вкладів на корупційній основі оцінив всього в 99 млрд грн.

_APX0386

«Більше, ніж утричі вони недооцінили активи тих банків, які вбили», – повідомила Тимошенко і додала, що 350 млрд грн корупціонери збираються собі покласти на офшорні рахунки.

«Батьківщина» звернеться зі спеціальною заявою про злочин до НАБУ щодо таких дій голови Фонду гарантування вкладів.

При цьому політик звернула увагу, що Фонд гарантування вкладів очолює також бізнес-партнер Порошенка, «нове обличчя» Костянтин Ворушилін, який був співвласником одного з банків Порошенка – «Міжнародного інвестиційного банку».

Тимошенко також повідомила, що найближчими днями «Батьківщина» зареєструє постанову про створення ТСК щодо перевірки корупційної діяльності голови НБУ та керівника Фонду гарантування вкладів. Партія вимагатиме перевірку повернення заощаджень українцям.

«Батьківщина», за словами її лідера, також звернеться до НАБУ  зі спеціальною заявою про злочин щодо корупції Гонтаревої, «де буде викладено всі обставини справи щодо обслуговування головою НБУ корупційних оборудок із державними цінними паперами Януковича та його оточення».

_APX0497

«Якщо НАБУ не кишенькове і не працює на замовлення, то нехай нарешті притягне до відповідальності вищих керівників держави, які стоять на чолі корупції – президента, прем’єр-міністра, голову НБУ, голову Фонду гарантування вкладів, керівника НКРЕКП та багатьох інших», – вважає Тимошенко.

Лідер партії також повідомила, що «Батьківщина» подасть заяву до СБУ  про злочин стосовно голови НБУ Валерії Гонтаревої, який, за словами Тимошенко, згідно зі статтею №111 ККУ «підпадає під кваліфікацію державної зради».

«За підрахунками, які ми зробили разом із представниками банківської системи України, виходить, що правління Гонтаревої на чолі НБУ призвело до різкого падіння частки капіталу українських банків у загальному капіталі банків. З 12 до 41% підвищилася частка саме російських банків у банківській системі Україні», – наголосила вона.

Лідер «Батьківщини» переконана, що «у країні створено організоване злочинне угрупування, яке використовує посади та державні можливості для збагачення і примноження свого тіньового бізнесу на тлі падіння економіки і на руйнації державної сфери».

«Ми будемо всіма силами чинити опір, будемо консолідувати суспільство, щоб поставити бар’єр для такого управління державою на свою користь», – підсумувала Тимошенко.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

День Пам’яті та Перемоги: Юлія Тимошенко вшанувала Героїв Небесної Сотні

День Пам’яті та Перемоги: Юлія Тимошенко вшанувала Героїв Небесної Сотні

«Легко продати те, чого немає на папері», — Вадим Підберезняк

«Легко продати те, чого немає на папері», — Вадим Підберезняк

Штаб опору розпродажу рідної землі закликав миколаївців до конкретних дій

Штаб опору розпродажу рідної землі закликав миколаївців до конкретних дій

Календар новин
Лютий 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29