«Батьківщина» запропонувала Раді свій альтернативний законопроект про реінтеграцію Донбасу

«Батьківщина» запропонувала парламенту ухвалити свій альтернативний проекту Закону України про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями №7163-3.

Про це з трибуни Верховної Ради повідомив член фракції Ігор Луценко.

«Наша позиція чітка: Мінські угоди не мають бути ані найменшою частиною українського законодавства. Саме для цього у своєму законопроекті ми прибрали будь-які згадки про Мінські угоди та будь-які згадки про документи, які можуть легалізувати ці угоди», – розповів він.

За словами Луценка, фракція «Батьківщина» в альтернативному документі також прописала положення про Крим як про окуповану територію, а також про шельф.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається: «Уже тривалий час відбувається збройна агресія Російської Федерації проти України, у результаті якої наша держава зіткнулася із цілою низкою проблем як у військово-політичній, економічній так і в соціальній сферах, а правовий статус мільйонів українців поки так і не набув чіткого закріплення на законодавчому рівні.

Аналогічно вищезазначеному, незважаючи на суттєву тривалість збройного конфлікту, у чинному законодавстві України і досі відсутні положення, які б визначали статус тимчасово окупованої території окремих районів, міст, селищ та сіл Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим, порядок визначення їхніх меж та котрими чітко б встановлювались дати фактичної окупації. Ухвалені до цього часу законодавчі акти не спрямовані на відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.  До того ж, подекуди вони сприяють задоволенню економічних та військових потреб держави-окупанта, не містять консолідованого підходу до вирішення ситуації, що склалась на Сході України та в Криму».

Також у законопроекті №7163-3  зазначено, що однією із ключових цілей документу є закріплення визнання фактів окупації територій АР Крим, м. Севастополя, території окремих районів, міст, селищ та сіл Донецької та Луганської областей, що дасть механізми захисту громадян України.

На думку авторів, відповідний законопроект має створити нову правову основу для вирішення завдання з відсічі ворожій агресії на Донбасі, а у перспективі – для відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно-визнаного кордону, встановлення порядку функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємницької діяльності та захист прав людини цивільного населення на тимчасово окупованій території, регламентування застосування заходів нацбезпеки в умовах триваючої збройної агресії.

Окрім того, цим законопроектом визначається правовий режим окремих районів Донецької та Луганської областей та АР Крим як тимчасово окупованої території України, а також визначається  мета та засоби державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях, особливості реалізації й захисту прав українців, які проживають на цих територіях.

На відміну від проекту закону, поданого Президентом України, даний законопроект не містить посилань на Мінські угоди, поширює регулювання також і на АР Крим, та не легітимізує постфактум Указ Президента про застосування Збройних Сил України в антитерористичній операції.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: Україні потрібен розумний та достатній карантин

Юлія Тимошенко: Україні потрібен розумний та достатній карантин

Юлія Тимошенко: Ми пропонуємо стратегію боротьби з коронавірусом, яка дозволить захистити здоров’я і життя людей та вберегти вітчизняну економіку від колапсу

Юлія Тимошенко: Ми пропонуємо стратегію боротьби з коронавірусом, яка дозволить захистити здоров’я і життя людей та вберегти вітчизняну економіку від колапсу

Юлія Тимошенко: Ми готові долучитися до спільної роботи в інтересах громадян

Юлія Тимошенко: Ми готові долучитися до спільної роботи в інтересах громадян

Календар новин
Березень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31