Боротьба з корупцією неможлива, поки при владі олігархічні групи, – Юлія Тимошенко

Реальна боротьба з корупцією в країні неможлива, поки при владі олігархічні групи.

Про це зазначила лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі програми «Вечірній прайм» на телеканалі «112 Україна».

«Люди розуміють, що в Україні відбувається велика імітація боротьби з корупцією, коли силові структури роблять вигляд, що вони борються з корупцією, а корупціонери роблять вигляд, що вони бояться. Насправді, жодної боротьби з корупцією не відбувається», – наголосила вона.

Лідер «Батьківщини» навела цитати з проекту доповіді борду МВФ, який проходитиме 20 березня і буде присвячений українському питанню.

«По-перше, рівень корупції в Україні є надзвичайним. По-друге, є концентрація політичної та економічної влади в руках маленької групи людей. Тут мова йде про клановість та олігархократію», – зазначила парламентар.

На думку Юлії Тимошенко, країна не може жити, коли всі навколо бачать, що корупція стала головним лейтмотивом життя української влади.

«Треба боротися і в нас є всі інструменти та можливості, але для цього нема керівника держави, який сам би був поза межами корупції», – зауважила народний депутат.

Юлія Тимошенко також наголосила, що на сьогодні Національна агенція по боротьбі з корупцією не справляється зі своїми обов’язками. Закон передбачає призначення зовнішнього аудитора, який контролюватиме і не даватиме  агентству ухилятися від реальної боротьбі з корупцією, додала вона.

«За допомогою громадянського суспільства, міжнародних організацій була визначена людина, яка може стати аудитором Національної агенції з протидії корупції – це Роберт Сторч. Натомість, що робиться в парламенті та в президента? Вони знають, якщо прийде Роберт Сторч, то виверне все оточення президента і прем’єра. І всім стане зрозуміло, хто несе  відповідальність за корупцію в країні. Саме тому олігархічні фракції заблокували його призначення на посаду аудитора і привели в парламент абсолютно невідомого Найджела Брауна», – розповіла парламентар.

На її думку, голосування за аудитора – це тестова річ: «Хто голосував за Сторча, за справжню боротьбу з корупцією, а хто за Брауна. Ось розкладка парламенту на корупційну та некорупційну».

Імітацією боротьби з корупцією лідер «Батьківщини» назвала і ситуацію із затриманням голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.

«Усі знали, що в його родини були гроші на заставу. Але Насіров – це лише виконавець, інструмент, якому дають команди президент і його оточення», – зазначила Юлія Тимошенко.

На її переконання, поки при владі олігархічні групи, боротьби з корупцією не може бути.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Миколаївська «батьківщина» запустила медіапроєкт

Миколаївська «батьківщина» запустила медіапроєкт

Юлія Тимошенко пропонує обмежити виплати чиновників, прив’язавши їх до зарплат людей

Юлія Тимошенко пропонує обмежити виплати чиновників, прив’язавши їх до зарплат людей

Єдність нам сьогодні потрібна, як ніколи – Юлія Тимошенко привітала українців із Днем Соборності

Єдність нам сьогодні потрібна, як ніколи – Юлія Тимошенко привітала українців із Днем Соборності

Календар новин
Січень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31