Чіткий механізм референдуму дозволить людям достроково змінювати владу, – Юлія Тимошенко

Основним нововведенням нової Конституції має стати право народу дочасно прибирати неефективну та корумповану владу. А повноцінно реалізувати його можна лише через референдум за народною ініціативою.

Про це заявила Юлія Тимошенко у відеоінтерв’ю, опублікованому на її сторінці у Facebook.

«За чинною сьогодні Конституцією у народу України немає жодного інструменту, як прибрати  скомпрометованого, корумпованого мера, абсолютно неефективний уряд, продажного, корумпованого президента, не здатний до реальної роботи парламент. Жодного інструменту, окрім революцій і повстань, які закінчуються великими жертвами. І тому я вважаю, що нова Конституція мусить якраз дати людям імперативне, чітке право: якщо вони бачать, що влада нікчемна, якщо влада неефективна, не інтелектуальна, корумпована – прибирати її достроково», – наголошує політик.

Найуспішніші країни світу – Сполучені Штати, Франція, Норвегія, Швейцарія тощо – на власному  досвіді довели ефективність народних волевиявлень, констатує лідер «Батьківщини». Там референдуми є універсальним інструментом вирішення питань різного ґатунку – від обрання моделі державного устрою до будівництва автомобільного тунелю.

На переконання Юлії Тимошенко, вся світова політична практика показує, що всенародне опитування – це «нормально і нескладно»: «І тільки українські політики заявляють, що референдум – стихійне лихо, організувати яке важко, дорого і неможливо».

«Це – неправильно, і так не має бути. У проекті нової Конституції ми передбачаємо використання референдуму. Люди отримають право за власною ініціативою проводити референдуми та за їхньою допомогою контролювати політиків і притягувати їх до відповідальності», – наголосила лідер партії.

На думку Юлії Тимошенко, закладений у новій Конституції чіткий і зрозумілий механізм ініціювання і проведення референдумів дасть людям можливість впливати на владу, керувати нею, і за необхідності прибирати.

«Президенти, депутати, міністри слухатимуться простих виборців. І це змінить країну», – переконана Юлія Тимошенко.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

«Батьківщина» зареєструвала законопроєкт, що обмежує зарплати чиновників

«Батьківщина» зареєструвала законопроєкт, що обмежує зарплати чиновників

Юлія Тимошенко вшанувала пам’ять жертв Голокосту

Юлія Тимошенко вшанувала пам’ять жертв Голокосту

Миколаївська «батьківщина» запустила медіапроєкт

Миколаївська «батьківщина» запустила медіапроєкт

Календар новин
Січень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31