Депутати від «Батьківщини» вимагають поновити спецрежим оподаткування для аграріїв

Депутати від «Батьківщини» зареєстрували проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо окремих питань оподаткування діяльності у сфері сільського господарства (№ 3748-1).

Про це повідомив член фракції Вадим Івченко.

Він нагадав, що наприкінці року Верховна Рада схвалила скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв, на якому вони перебували з 1999 року.

«Цей режим дозволяв аграріям залишати у своєму розпорядженні суму ПДВ, нараховану на вартість поставлених товарів і послуг, а не сплачувати її до бюджету», – зазначив депутат.

Так, згідно з новим Податковим кодексом, у 2016 році виробники молока та утримувачі великої рогатої худоби відраховуватимуть до бюджету 20% ПДВ, сільгосптоваровиробники, які працюють із зерновими та технічними культурами – 85% ПДВ, усі інші – 50%.

А з 2017 року аграрії будуть повністю переведені на загальний режим оподаткування.

«Розуміючи поспішність, невиваженість, політичну та економічну недалекоглядність такого рішення, члени фракції «Батьківщина» вимагають захистити аграріїв і пропонують ухвалити зміни до податкового законодавства», – заявив Вадим Івченко.

За новим законопроектом, зокрема, пропонується:
– відновити спеціальний режим оподаткування ПДВ сільгосптоваровиробників, який був чинним у 2015 році;
– відновити ставки єдиного податку для платників четвертої групи (сільгосптоваровиробників), які діяли в 2015 році;
– удосконалити положення щодо бюджетного відшкодування та електронного адміністрування податку на додану вартість.

«І якщо у рослинництві є можливості для швидкої переорієнтації на інші, прибутковіші напрямки, то підприємства тваринницької галузі такої можливості не мають, оскільки налагодження виробництва потребує значних капітальних інвестицій та часу на відновлення поголів’я. Виробники будуть змушені або відмовлятись від тваринницького напрямку, або значно зменшувати поголів’я», – зазначають депутати від «Батьківщини», які є ініціаторами законопроекту, – Олександра Кужель, Іван Кириленко та Вадим Івченко.

На їхню думку, прийняття проекту закону № 3748-1 зумовить забезпечення справедливого підходу у питанні бюджетного відшкодування ПДВ у системі електронного адміністрування.

Автори документу також переконані, що ухвалення запропонованих змін до Податкового кодексу значно зменшить соціально-економічну напругу.

Адже зняття спеціального режиму оподаткування спровокує значний спад сільгоспвиробництва, здорожчання продуктів харчування та дасть поштовх до масових звільнень в аграрній сфері.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

«Батьківщина» вимагає скасувати ухвалений парламентом закон про розпродаж землі

«Батьківщина» вимагає скасувати ухвалений парламентом закон про розпродаж землі

Юлія Тимошенко: Наше завдання – повернути українцям право бути господарями на власній землі

Юлія Тимошенко: Наше завдання – повернути українцям право бути господарями на власній землі

Юлія Тимошенко: Влада лякає людей дефолтом, щоб якнайшвидше позбавити українців землі

Юлія Тимошенко: Влада лякає людей дефолтом, щоб якнайшвидше позбавити українців землі

Календар новин
Квітень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30