Держава має визнати вимушених переселенців жертвами збройного конфлікту, – Юлія Тимошенко

Українська держава має офіційно визнати жертвами збройного конфлікту всіх осіб, які вимушено покинули окуповані території Донбасу та Криму внаслідок агресії Російської Федерації.

Про це Юлія Тимошенко заявила під час Національного форуму «Нова стратегія миру та безпеки», який сьогодні проходить у Києві.

Лідер «Батьківщини» назвала ключовою складовою нової стратегії миру гарантовану державою можливість безпечного повернення вимушених переселенців, внутрішніх біженців, додому та розробку процедури повернення втраченої власності на окупованих територіях.

«Ми запровадимо прозорий порядок встановлення права власності на житло, землю та майно і повернемо людям те, що в них нечесно, використовуючи зброю, забрали. Буде також створено фонд виплат матеріальної компенсації, зокрема на ліки та медобслуговування. Ми запровадимо спрощені адміністративні процедури отримання та відновлення всіх необхідних для життя документів для вимушених біженців, щоб вони могли отримати повноцінні українські документи – паспорт та все інше», – наголосила Голова партії.

Юлія Тимошенко запропонувала у вирішенні гуманітарних питань тісно співпрацювати з Міжнародним комітетом Червоного Хреста,  управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців, іншими міжнародними інституціями та українськими неурядовими організаціями, що опікуються захистом прав вимушених переселенців.

За її словами, «вимушені переселенці – не проблема і не тягар, як вважає влада». Підтримку та захист прав вимушених переселенців Юлія Тимошенко вважає інвестицією у досягнення стійкого миру.

«Нам багато десятиліть говорили, що на території Донбасу живуть не зовсім українці, що там живуть люди, які бачать майбутнє з Росією. Нам говорили, що вони, можливо, і хотіли цієї окупації. Усе це повністю спростовується тим, куди поїхати українці з Донбасу після його окупації. Вони побігли на свою рідну землю в Україну, а не в Росію. Два мільйони громадян України, які рятувались від війни, приїхали до нас, додому, покинувши все. І сьогодні разом з нами намагаються захищати і будувати Україну. Я думаю, те саме стосується і мешканців Криму», – наголосила лідер «Батьківщини».

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

День Пам’яті та Перемоги: Юлія Тимошенко вшанувала Героїв Небесної Сотні

День Пам’яті та Перемоги: Юлія Тимошенко вшанувала Героїв Небесної Сотні

«Легко продати те, чого немає на папері», — Вадим Підберезняк

«Легко продати те, чого немає на папері», — Вадим Підберезняк

Штаб опору розпродажу рідної землі закликав миколаївців до конкретних дій

Штаб опору розпродажу рідної землі закликав миколаївців до конкретних дій

Календар новин
Лютий 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29