Іван Крулько: На виборах в ОТГ влада тисне по всій вертикалі

Такого адміністративного тиску на виборах в ОТГ, як здійснює зараз БПП по всій вертикалі, не було навіть за часів Януковича.

На цьому наголосив народний депутат, заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK, коментуючи повідомлення про перехід одного з кандидатів на голову об’єднаної територіальної громади з «Руху нових сил» у БПП.

«Я теж займаюсь виборами в ОТГ від «Батьківщини». Так от, можу сказати, що такого адміністративного тиску, як здійснює БПП по всій вертикалі, у тому числі на наших кандидатів від «Батьківщини», не було навіть за часів Януковича. Людей змушують не йти на вибори, змінювати партії», – наголосив політик.

Іван Крулько додав, що такі історії у регіонах непоодинокі. Наприклад, у Чернівецькій області, за словами парламентаря, члена «Батьківщини» змусили піти на вибори на голову ОТГ від «БПП-Солідарність».

«От що відбувається на виборах в об’єднаних громадах! Припиніть знищувати демократію!» – закликав провладні політичні сили Іван Крулько.

Щодо акції протесту 17 жовтня, то, на думку заступника Голови партії «Батьківщина», влада зобов’язана забезпечити право людей сказати своє слово на зібраннях, а правоохоронні органи повинні забезпечити безпеку громадян.

Адже відповідно до Конституції, громадяни України мають право на мирні зібрання та протести. І підстав для протестів у них більш, ніж достатньо.

«Скажіть, будь ласка, в Україні все чудово із захистом прав людини? Ні. Чи можливо у нас з демократичними інституціями все чудово? Ні. Чи може у нас вибори відбуваються у чесний спосіб і без адміністративного тиску? Ні. Чи може у нас ухвалений закон «Про вибори на пропорційній основі»? Чи є закон «Про імпічмент президента», чи закон «Про тимчасові слідчі комісії парламенту»? Ні, ні і ще раз ні», – зауважив Іван Крулько.

Парламентар переконаний, що громадяни України, які хочуть демократично висловитись на мирній акції, мають право це зробити. І влада повинна забезпечити їм реалізацію цього права. Більше того, влада, як і лідери політичних сил – організаторів акції, несуть за цю акцію відповідальність.

«Хоча влада несе навіть більшу відповідальність, бо влада володіє силою, ресурсом і правоохоронною системою. І її перше завдання – забезпечити громадський порядок і реалізацію прав людини», – підсумував депутат від «Батьківщини».

Як вже повідомлялося, партія «Батьківщина» повністю підтримує три вимоги, які громадські активісти планують висунути до Президента України під час акції 17 жовтня у Києві.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: Україні потрібен розумний та достатній карантин

Юлія Тимошенко: Україні потрібен розумний та достатній карантин

Юлія Тимошенко: Ми пропонуємо стратегію боротьби з коронавірусом, яка дозволить захистити здоров’я і життя людей та вберегти вітчизняну економіку від колапсу

Юлія Тимошенко: Ми пропонуємо стратегію боротьби з коронавірусом, яка дозволить захистити здоров’я і життя людей та вберегти вітчизняну економіку від колапсу

Юлія Тимошенко: Ми готові долучитися до спільної роботи в інтересах громадян

Юлія Тимошенко: Ми готові долучитися до спільної роботи в інтересах громадян

Календар новин
Березень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31