Іван Крулько: Нелегітимна коаліція породжує кнопкодавство і кругову поруку

Шоста сесія парламенту так і не стала проривною, бо на ній не були ухвалені закони, які покращують життя українців і вирішують їх проблеми.

На цьому наголосив депутат від «Батьківщини» Іван Крулько, підбиваючи підсумок політичного сезону для INTV.

«Натомість було ухвалено чимало шкідливих і антинародних рішень через кнопкодавство та «договорняки», що б’є по довірі до парламенту», – зазначив він.

За словами народного депутата, під час 6-ої сесії, на жаль, так і не було вирішене питання легітимності коаліції, що врешті-решт дорого обходиться українському народу.

Парламентар наголосив, що через відсутність у Верховній Раді фактичної та юридичної коаліції при ухваленні рішень «процвітає» кнопкодавство і підголосовування радикалами та «Опоблоком», коли це потрібно. І як результат – антинародні рішення.

«Яскравим прикладом цього було голосування «Опоблоку» у передостанній день сесії за законопроект «Про Конституційний суд», який фактично узурпує суд у руках президента», – нагадав Іван Крулько.

На його думку, закон «Про Конституційний суд» – дуже серйозна небезпека, яка фактично підриває основи державності у країні. Бо раніше суд ухвалював рішення і тлумачив Конституцію з точки зору законності всім складом із 18 суддів, а за новим законом це зможуть робити палати із 4 суддів, пояснив народний депутат.

Те, що у парламенті продовжує діяти кругова порука і «договорняки», показали й інші голосування.

«Зокрема, в останній тиждень сесії – голосування за зняття недоторканності з окремих депутатів, яке завдало серйозного удару парламентаризму в Україні», – з прикрістю констатував парламентар.

Він також висловив переконання, що недоторканність треба знімати з усіх депутатів, як рудимент, інакше довіра до парламенту так і лишатиметься низькою. Крім того, покращень потребує й організація роботи у сесійній залі.

До недоопрацювань парламенту Іван Крулько відніс і те, що на порядок денний цієї сесії навіть не були винесені законопроекти «Про імпічмент Президента», «Про тимчасові слідчі комісії Верховної ради», «Про вибори на пропорційній основі з відкритими списками», деякі соціальні і економічні питання, скасування оподаткування для працюючих пенсіонерів тощо, на яких із сесії в сесію наполягає «Батьківщина» і більшість з яких зобов’язувались ухвалити всі народні депутати цього скликання.

До серйозних мінусів цієї сесії Іван Крулько відніс й провал кадрової роботи парламенту. Він нагадав, що досі не сформовано новий склад Рахункової палати, бо «гору взяли «договорняки», а не необхідність посилення контролюючої функції парламенту».

Не призначено аудитора НАБУ від Верховної Ради, «бо коаліція «просувала» вигідного для себе і невідомого нікому пана Брауна і «прокатила» незалежного аудитора».

Не призначено й омбудсмена, низку голів парламентських комітетів і міністрів (аграрного, інформації та охорони здоров’я).

«Складається враження, що кадрові питання провалені, бо вигідніше, коли мутна вода і нема відповідальних. Але це кидає тінь на здатність Верховної Ради ухвалювати дійсно ті рішення, які потрібні суспільству, і це є серйозним ляпасом по парламентаризму», – обурився народний депутат від «Батьківщини».

На запитання щодо пенсійної реформи, Іван Крулько зауважив, що перший крок у цьому напрямку зроблено.

«Батьківщина» підтримала у першому читанні пенсійну постанову, яку розробив профільний комітет, хоч і має претензії до цієї пенсійної реформи.

Пояснення цьому просте – розробник врахував пропозиції «Батьківщини» щодо страхового стажу і умов нарахування пенсій, що є «запобіжниками», які не дадуть обдурити пенсіонерів, які зараз виходять на пенсію.

Окрім того, «Батьківщина» вважає, що пенсії в Україні обов’язково треба підвищувати, індексувати і щороку осучаснювати, а не оподатковувати їх, що зробив уряд. Бо пенсії в Україні – й без того найнижчі у Європі.

Водночас Іван Крулько уточнив, що якщо пропозиції «Батьківщини» щодо вдосконалення пенсійної реформи не будуть проголосовані і підтримані у другому читанні, жодної реформи не буде. Бо це буде повна профанація.

Підсумовуючи, народний депутат зауважив, що завданням для депутатів на наступну сьому сесію має стати повернення довіри до парламенту шляхом виправлення помилок цієї сесії, а також внесення усіх перелічених питань у порядок денний.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: Ми покладемо край неоколоніальній політиці, коли країну затягують у борги, ще й змушують утримувати «наглядачів» за свій рахунок

Юлія Тимошенко: Ми покладемо край неоколоніальній політиці, коли країну затягують у борги, ще й змушують утримувати «наглядачів» за свій рахунок

Юлія Тимошенко: До миру потрібно прокладати справжній, реалістичний, справедливий шлях

Юлія Тимошенко: До миру потрібно прокладати справжній, реалістичний, справедливий шлях

Юлія Тимошенко ініціює створення спеціальної парламентської місії для досягнення миру

Юлія Тимошенко ініціює створення спеціальної парламентської місії для досягнення миру

Календар новин
Серпень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31