Іван Крулько: Президент міг призначити референдум по НАТО будь-якого дня ще три роки тому

Партія «Батьківщина» підтримує проведення референдуму щодо членства в НАТО, адже це питання безпеки і незалежності нашої країни.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько під час «Великого ефіру з Світланою Орловською» на  «NewsOne».

Він нагадав, що у 2008-му Україна заявляла про свою готовність приєднатись до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) спільним листом прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, голови Верховної ради Арсенія Яценка та президента Віктора Ющенко.

«Але тоді на саміті у Бухаресті через активні дії Росії та нерішучість окремих країн-членів НАТО, ПДЧ не було надано. Це була дуже велика системна помилка НАТО», – заявив народний депутат, наголосивши, що «цей лист є, і його ніхто не скасовував».

Тому, на думку Івана Крулька, нинішній владі, насамперед, треба поновити цей лист і відновити у законодавстві «вступ до НАТО як Стратегію зовнішньої політики України», адже у 2010-му цей пункт був скасований Януковичем змінами до Закону «Про основи національної безпеки».

Screenshot_20170203-103414

За словами парламентаря, 27 листопада 2014 року, він разом з Юлією Тимошенко та Борисом Тарасюком подали законопроект №1014, що виправляв законодавство і де було чітко прописано, що стратегією зовнішньої політики України є вступ до НАТО, але цей закон не прийняли.

Натомість, прописали дуже скромно щодо «поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для вступу України до НАТО» .

«Це  показує, наскільки Банкова реально підтримує вступ до НАТО», – резюмував народний депутат.

Щодо референдуму, за словами представника «Батьківщини», президенту не треба зараз докладати багато зусиль, щоб його провести, бо в жовтні 2014 року  «Батьківщина» уже передала до Адміністрації Президента 3 мільйони 340 тисяч підписів «за» референдум про вступ України до НАТО, які були зібрані за народною ініціативою.

«Базуючись на тих підписах, з 2014 року Президент України міг призначити будь-якого дня, але не зробив цього», – зауважив Іван Крулько, припустивши, що ця заява зроблена саме зараз не випадково.

На його думку, це свідчить, що влада дуже серйозно готується до позачергових виборів до парламенту і «проведення референдуму, яке може співпасти з позачерговими виборами, є тактичним ходом, щоб отримати більше голосів».

Водночас «Батьківщина» дотепер вважає проведення референдуму  правильним кроком, і у 2014-му український народ своїми підписами підтвердив прагнення України бути в НАТО.

«Без НАТО ми не будемо повноцінно незалежною країною, – зауважив Іван Крулько і спрогнозував високу явку на референдум та його позивний результат. – Це буде можливим, зокрема завдяки потужній інформаційно-роз`яснювальній роботі «Батьківщини» щодо вступу в НАТО».

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: Ми покладемо край неоколоніальній політиці, коли країну затягують у борги, ще й змушують утримувати «наглядачів» за свій рахунок

Юлія Тимошенко: Ми покладемо край неоколоніальній політиці, коли країну затягують у борги, ще й змушують утримувати «наглядачів» за свій рахунок

Юлія Тимошенко: До миру потрібно прокладати справжній, реалістичний, справедливий шлях

Юлія Тимошенко: До миру потрібно прокладати справжній, реалістичний, справедливий шлях

Юлія Тимошенко ініціює створення спеціальної парламентської місії для досягнення миру

Юлія Тимошенко ініціює створення спеціальної парламентської місії для досягнення миру

Календар новин
Серпень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31