На зустрічі з новим Президентом США Україна має ініціювати Будапештський формат перемовин, – Юлія Тимошенко

Ключовою темою на зустрічі української влади з новим Президентом США мають бути переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі у Будапештському форматі.

Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила в прямому ефірі під час «Великого інтерв’ю з Євгеном Кисельовим» на телеканалі «NewsOne».

За її словами, Мінського і Нормандського формату перемовин недостатньо для врегулювання конфлікту на Сході. Тож сьогодні «паралельно має початись інший переговорний процес у Будапештському форматі – на рівні країн-учасників Будапештського меморандуму», вважає політик.

Юлія Тимошенко засудила позицію керівників держави, які «заявляють у своїх промовах, що треба забути Будапештський меморандум і рухатись виключно у мінському форматі».

«Це не державницька і не проукраїнська позиція – відкласти в бік єдиний документ, який дає гарантії захисту нашої території. Якщо українська влада має намір цю війну завершити, треба негайно повернутись до Будапештського меморандуму. І після того, як завершиться формування нової влади в США, першою темою зустрічі з Дональдом Трампом має стати ініціатива України про переговори в Будапештському форматі», – пояснила вона.

На переконання лідера «Батьківщини», наразі переговори щодо врегулювання воєнного конфлікту на Донбасі ведуться на умовах, вигідних лише країні-окупанту. Україна має кардинально змінити цю ситуацію – зробити все, щоб захистити свій національний інтерес.

«Мінські домовленості – це, по суті, план Кремля. Він передбачає чотири виграшні для країни-окупанта позиції. По-перше, Росії потрібно було «нейтралізувати» західні країни, показавши їм «план мирного врегулювання» і добившись, щоб світ не посилював санкції. По-друге, РФ хотіла нейтралізувати постачання оборонної зброї в Україну – і добились цього. По-третє, хотіли нейтралізувати саму нашу оборону: і на тлі щоденних закликів до тиші агресія лише посилювалась. По-четверте, Кремль вигравав час, щоб створити свою коаліцію агресії у світі», – пояснила політик.

Юлія Тимошенко нагадала, що дала таку оцінку цим переговорам практично день у день з початком мінського процесу – це «створення безстрокового конфлікту і надання часу для окупанта для концентрації своїх сил і нейтралізації дій наших друзів».

Окрім неефективності, перемовини у Мінську можуть ще більше поглибити кризу в Україні, переконана Юлія Тимошенко. За її словами, «весь світ знає, що одночасно з публічною частиною домовленостей були підписані закриті документи».

«У мене є чітке переконання, що у закритих домовленостях люди, які ведуть переговори від імені президента, по суті, вже погодились на рішення, які не можуть бути прийняті українським суспільством. Мова йде про проведення виборів на Донбасі, в недемілітаризованій зоні, про прийняття змін до Конституції щодо особливого статусу Донбасу і масштабну амністію, яка дасть можливість тим, хто проливав кров українців, уникнути покарання. Очевидно, що цим шляхом не можна рухатись, бо українське суспільство не дозволить перенести війну на всю територію України», – наголосила політик.

Юлія Тимошенко також вважає, що Україна має посилювати свої дипломатичні позиції щодо врегулювання ситуації на Донбасі, зважаючи на те, що з російського боку вже ніхто не приховує, що РФ воює з Україною.

«Президент України мав би давно назвати речі своїми іменами. У нас не АТО – а війна, не внутрішньо переміщені особи, а біженці, які потерпіли від окупації, і ввести воєнний стан і переводити країну в режим оборони і захисту хоча б в Донецькій і Луганській областях. Усе це дало б зовсім інші сигнали світу. Тепер нам потрібно не тільки посилювати армію, а більш адекватно оцінювати ситуацію і зовсім по-іншому вести переговори на дипломатичному рівні», – підсумувала лідер «Батьківщини».

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Миколаївська «батьківщина» запустила медіапроєкт

Миколаївська «батьківщина» запустила медіапроєкт

Юлія Тимошенко пропонує обмежити виплати чиновників, прив’язавши їх до зарплат людей

Юлія Тимошенко пропонує обмежити виплати чиновників, прив’язавши їх до зарплат людей

Єдність нам сьогодні потрібна, як ніколи – Юлія Тимошенко привітала українців із Днем Соборності

Єдність нам сьогодні потрібна, як ніколи – Юлія Тимошенко привітала українців із Днем Соборності

Календар новин
Січень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31