Надія Савченко: За викрадення українців Росія має відповісти у Європейському суді

Народний депутат від «Батьківщини» і член делегації ПАРЄ Надія Савченко закликала Парламентську асамблею Ради Європи сприяти звільненню українців, яких незаконно утримують у Росії. І у жодному випадку не повертати у ПАРЄ делегацію Росії як країни, яка не поважає права людини.

Про це вона заявила на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі, в якій сьогодні вперше взяла участь після звільнення з російської в’язниці.

У своєму виступі Надія подякувала депутатам ПАРЄ, що долучились до її звільнення. Втім, українка виступила із закликом про те, що Росія має відповісти за численні порушення прав людини у Європейському суді з прав людини у Гаазі.

«Я хочу, щоб всі зрозуміли, що милуючи, як тут було сказано, мене й інших українців, Путін не робив крок назустріч, а показував свою зверхність. Я була викрадена. А це грубе порушення прав людини, за це треба відповідати у Європейському суді. Так само були викрадені всі українці, які зараз перебувають у Росії, так само продовжується викрадення кримських татар у Криму. Країна, яка обіцяла і гарантувала безпеку за Будапештським меморандумом після ядерного роззброєння України, нанесла нам удар у спину», – пояснила Надія Савченко.

Вона також висловила впевненість, що в жодному випадку не може бути повернена у ПАРЄ делегація Росії – країни, яка не поважає права людини, не поважає права делегата ПАРЄ, як це було доведено на прикладі її незаконного утримування в російській в’язниці. Водночас політик також закликала євродепутатів підтримувати Україну.

«Перемогти можна тоді, коли одна людина заради ідеї готова померти, а всі решта готові підтримати її і не дати на цьому фронті загинути. Зараз Україна стоїть на передовому рубежі вогню. Ми платимо за спокій Європи і мир своєї країни своєю кров’ю та життям свої людей. Я прошу вас підтримати нас своєю твердою послідовною і чіткою позицією. Тільки разом ми переможемо», – зауважила народний депутат.

Надія Савченко також наголосила, що дуже хоче миру Україні та спокою всій Європі і готова для цього конструктивно працювати в Асамблеї.

«Я не бажаю нікому пройти те, що пройшла я та проходять зараз інші українці. І не бажаю нікому мати такого сусіда, як Росію. Країни, які потерпають від політики Кремля, це добре розуміють», – звернулась до депутатів ПАРЄ український делегат.

Президент ПАРЄ Педро Аграмунт привітав Надію Савченко зі звільненням.

«Цей дім демократії і Ваш дім. Ми розраховуємо на Ваш внесок в роботу Асамблеї. Ваше звільнення та звільнення Афанасьєва і Солошенка засвідчує те, що демократія допомагає вирішити навіть найважчі питання», – заявив він.

Також Педро Аграмунт закликав Україну та Росію активізувати дипломатичні зусилля в пошуках шляхів мирного врегулювання крупного конфлікту на Донбасі, який має наслідки у всій Європі і не тільки в ній.

«Дуже важливо, аби всі сторони виконали свої зобов’язання щодо припинення вогню на Сході України, звільнили всіх заручників, організували демократичні вибори, у тому числі на територіях непідконтрольних українській владі. І врешті-решт, необхідно повернути Україні повний контроль над її міжнародними кордонами», – зазначив Президент ПАРЄ.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Ми разом віримо в Україну, – Юлія Тимошенко подякувала команді та виборцям

Ми разом віримо в Україну, – Юлія Тимошенко подякувала команді та виборцям

Юлія Тимошенко: «Батьківщина» служитиме Україні та інтересам людей, а питання про склад коаліції – до команди президента

Юлія Тимошенко: «Батьківщина» служитиме Україні та інтересам людей, а питання про склад коаліції – до команди президента

Миколаївські «батьківщинівці» та представники громадськості міста заявили про перемоги

Миколаївські «батьківщинівці» та представники громадськості міста заявили про перемоги

Календар новин
Серпень 2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31