Нападника на депутата від миколаївської «Батьківщини» залишили під вартою.

Апеляційний суд Миколаївської області вирішив продовжити строк тримання під вартою зловмиснику, який здійснив напад на депутата обласної ради від «Батьківщини» Сергія Чмиря.

14 грудня 2015-го року троє зловмисників в одязі працівників МВС України, прибули до адміністративної будівлі ДП ДГ «Агрономія», яке очолює «батьківщиневець» Чмир Сергій Михайлович. Люди зайшли до службового кабінету, де застосували до керівника підприємства фізичну силу, намагаючись силоміць вивести його. Нападники здійснювали постріли з вогнепальної зброї, внаслідок чого виникла загроза життю багатьох осіб.

«В цей час я проводив нараду на своєму підприємстві, коли до приміщення увійшли чоловіки у формі поліції та оголосили про те, що вони прибули мене арештувати. На прохання пред’явити документи, вони зробили декілька пострілів у стелю. Співробітники підприємства схопили двох псевдополіцейських, одному вдалося втекти на мікроавтобусі. Нападників доправили до райвідділку поліції, де виявилося, що один з них перебуває у всеукраїнському розшуку. Справою зайнялася прокуратура», — зазначає депутат Миколаївської обласної ради від «Батьківщини» Сергій Чмир.

За повідомленням прес-служби Апеляційного суду Миколаївської області, «в спільній апеляційній скарзі захисники в інтересах підозрюваного просили ухвалу слідчого судді Арбузинського районного суду Миколаївської області від 11 лютого 2016 року скасувати, постановити нову ухвалу, якою застосувати до їхнього підзахисного запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту. Сторона захисту вважала, що викладені в ухвалі суду першої інстанції висновки  не відповідають фактичним обставинам провадження, а підозра у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 15, ч. 2 ст. 146, ч.4 ст. 296, ч.2 ст. 353 КК України, не підкріплена доказами.

Слідчий суддя застосував запобіжний захід у виді тримання під вартою підозрюваному і вказав, що під час затримання він назвався вигаданим прізвищем, ім’ям та по батькові, відмовився надавати свідчення в якості підозрюваного у ході слідства, особи, які брали участь у вчиненні злочинів на даний час не відомі, тому його перебування на волі надасть можливість разом з іншими спільниками здійснювати певний тиск на учасників провадження чи продовжити свою злочинну діяльність.

Заслухавши доповідь судді, пояснення захисників в інтересах підозрюваного, які підтримали вимоги своєї спільної апеляційної скарги, думку прокурора, який заперечував проти задоволення апеляційної скарги, перевіривши матеріали кримінального провадження та обговоривши всі доводи, суд апеляційну скаргу відхилив.

Колегія суддів Апеляційного суду взяла до уваги особу підозрюваного, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, наявність ризиків, передбачених нормами ст. 177 КПК України, тому доводи захисників, що П. є депутатом Вознесенської міської ради і це значно зменшує ступінь його суспільної небезпечності, суд апеляційної інстанції визнав сумнівними і зважив, що вказаний соціальний статус підозрюваного, навпаки, може надати йому можливість для здійснення незаконного впливу на учасників кримінального провадження, або знищення доказів, або ухиляння від кримінальної відповідальності.

Ухвалу слідчого судді, якою продовжено строк тримання під вартою підозрюваному П., колегією суддів залишено без зміни. Документ набирає законної сили з моменту оголошення, є остаточним та оскарженню в касаційному порядку не підлягає».

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

У Первомайську «батьківщинівці» влаштували свято для дітей

У Первомайську «батьківщинівці» влаштували свято для дітей

Юлія Тимошенко: Ми покладемо край неоколоніальній політиці, коли країну затягують у борги, ще й змушують утримувати «наглядачів» за свій рахунок

Юлія Тимошенко: Ми покладемо край неоколоніальній політиці, коли країну затягують у борги, ще й змушують утримувати «наглядачів» за свій рахунок

Юлія Тимошенко: До миру потрібно прокладати справжній, реалістичний, справедливий шлях

Юлія Тимошенко: До миру потрібно прокладати справжній, реалістичний, справедливий шлях

Календар новин
Серпень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31