Привітання Юлії Тимошенко з Днем Перемоги

Шановні співвітчизники!

Щиро вітаю усіх нас – українців в усьому світі – з Днем Великої Перемоги!

У ці весняні дні український народ відзначає 72 річницю перемоги над нацизмом. Ми пам’ятаємо про звитяжний подвиг наших співвітчизників, схиляємо голову перед їх мужністю та гордо несемо пам’ять про наших дідів та прадідів, які перемогли німецький фашизм.

Для українців Друга світова почалася ще у березні 1938 року – після окупації щойно проголошеної Карпатської України внаслідок сумно відомої Мюнхенської змови.

У вересні 1939 року 112 тисяч українців у складі Війська Польського вступили у відчайдушні бої з військами Вермахту, більшість з них загинула або потрапила у полон.

Після нападу нацистської Німеччини на Радянський Союз 22 червня 1941 року, у перші ж місяці війни з України до червоної армії та військово-морського флоту СРСР були мобілізовані 3 мільйони 184 тисячі 726 осіб, а переможну весну 1945 зустріли лише сто тисяч із них…

За часи Другої світової Україна втратила щонайменше 14 мільйонів людей – чоловіків, жінок, дітей – кожного п’ятого українця. Наша країна серед тих держав, що найбільше постраждали від фашизму, а український народ за правом належить до кола народів – переможців нацизму.

Тому Велика Перемога стала для нашого народу однією з найзнаменніших і водночас трагічних подій в національній історії.

Водночас у травні 1945 року розпочався процес поділу світу на два табори, які дедалі сильніше протистояли одне одному. Україна у складі СРСР виявилася майже ізольованою «залізною завісою» від світових цивілізаційних процесів.

Лише з проголошенням Незалежності українці отримали змогу стати на шлях повернення до родини європейських народів.

Здавалося, що біполярний світ ворожнечі і протистояння назавжди пішов у минуле. Однак у 2014 році божевільні імперські амбіції Російської Федерації поставили людство перед фактом повномасштабних бойових дій на європейському континенті.

Анексувавши український Крим та окупувавши частину Сходу нашої країни, Росія, будучи ядерною державою, змусила цивілізовані нації усвідомити, наскільки вона є небезпечною і непередбачуваною для світової цивілізації.

Через понад 70 років після Перемоги над фашизмом у наше життя в своєму прямому, первинному значенні повернулися слова «фронт», «похоронка», «полон»…

Щодня в боях з російським агресором гинуть та зазнають поранень захисники нашої Вітчизни, руйнуються українські домівки, школи, підприємства. А українці знову створюють добровольчі й партизанські загони, щоб боронити рідну землю.

Однак Україна переможе і тепер! Адже онуки і правнуки українців, які у 1945-ому подолали фашизм, гідні мужності своїх дідів і прадідів, а сучасне покоління  усвідомлює нерозривність понять «Перемога», «Незалежність», «Гідність», «Свобода».

Слава Україні!

Юлія Тимошенко, партія  ВО «Батьківщина»

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: Під прикриттям епідемії влада провертає «аферу століття», віддаючи за безцінь українські чорноземи

Юлія Тимошенко: Під прикриттям епідемії влада провертає «аферу століття», віддаючи за безцінь українські чорноземи

Юлія Тимошенко: Потрібно скасувати другий етап медичної реформи, аби медзаклади та лікарі мали гідне фінансування

Юлія Тимошенко: Потрібно скасувати другий етап медичної реформи, аби медзаклади та лікарі мали гідне фінансування

Юлія Тимошенко: Проштовхувати під час пандемії та економічної кризи розпродаж землі – це мародерство

Юлія Тимошенко: Проштовхувати під час пандемії та економічної кризи розпродаж землі – це мародерство

Календар новин
Березень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31