Рада підтримала ініціативу Юлії Тимошенко підвищити надбавки на догляд особам з інвалідністю

Парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт авторства Юлії Тимошенко щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд (№2031).

Як зазначила на своїй сторінці у Facebook Юлія Тимошенко, ті гроші, які виплачуються зараз, абсолютно не покривають витрат.

«Виплати не можуть задовольнити навіть мінімальні потреби людини – витрати на засоби гігієни, медичні обстеження, ліки, фізичну та соціально-педагогічну реабілітацію, харчування, комунальні послуги та одяг.  А сімей, які доглядають дітей з інвалідністю та людей, які мають інвалідність з дитинства, в Україні більше 60 тисяч», – зауважила політик.

Команда «Батьківщини» запропонувала таке підвищення:

-особам з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи  з 75% до 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (ПМ);
-особам з інвалідністю з дитинства підгрупи Б I групи  з 50% до 100% ПМ;
-одиноким особам з інвалідністю з дитинства II і III груп, які за висновком лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду  з 15% до 75% ПМ.

Юлія Тимошенко сподівається, що депутати будуть так само одностайними, коли законопроєкт буде виноситися на друге читання і голосуватися в цілому.

Як зазначив зі свого боку співавтор документу, народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк, це соціальний законопроєкт, спрямований на підвищення рівня матеріального забезпечення осіб з інвалідністю. Він зауважив, що станом на 1 квітня цього року соціальна допомога особам з інвалідністю становила від 1564 грн до 3365 грн для особи з інвалідністю підгрупи А з надбавкою на догляд, «а це не може задовольнити навіть мінімальні потреби людини».

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Миколаївська «батьківщина» запустила медіапроєкт

Миколаївська «батьківщина» запустила медіапроєкт

Юлія Тимошенко пропонує обмежити виплати чиновників, прив’язавши їх до зарплат людей

Юлія Тимошенко пропонує обмежити виплати чиновників, прив’язавши їх до зарплат людей

Єдність нам сьогодні потрібна, як ніколи – Юлія Тимошенко привітала українців із Днем Соборності

Єдність нам сьогодні потрібна, як ніколи – Юлія Тимошенко привітала українців із Днем Соборності

Календар новин
Січень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31