Розпочався процес передачі Надії Савченко Україні, – адвокати

Захист незаконно ув’язненої та засудженої української льотчиці Надії Савченко займається питанням її передачі в Україну.

Про це заявив адвокат українки Марк Фейгін сьогодні на прес-конференції в Києві.

«Питання процесуального оформлення передачі Надії Савченко в Україну залишається відкритим і буде вирішуватись ще якийсь час», – наголосив адвокат та додав, що завдання юристів, в основному, виконана.

Фейгін також розповів про те,  що вчора Надія Савченко отримала екстрадиційні документи: «це набір паперів, які заповнюються наглядаючим прокурором за місцем перебування особи, щодо якої застосовується Конвенція про видачу засуджених».

За словами адвоката, Надія почала заповнювати документи і закінчить цю роботу завтра разом з адвокатом Миколою Полозовим.

«Надія Савченко не буде відбувати покарання в Україні, оскільки на неї розповсюджується міжнародний імунітет делегата Парламентської асамблеї ради Європи», – повідомив Фейгін.

Він також нагадав, що Рада Європи двічі ухвалювала резолюцію, в якій вимагала негайно звільнити Савченко.

«Якщо Росія не збирається виконувати цю Резолюцію, то це не значить що Україна, як член Ради Європи, не зробить цього. Вона її виконає», – заявив Фейгін.

Водночас інший адвокат Надії Ілля Новіков вважає, що Надія Савченко може повернутись вже в другій половині травня. Як заявив він у Facebook, адвокати не бачили документи, але загалом це схоже на правду.

Учора Віра Савченко відвідала сестру в СІЗО. Надія почувається краще. Їй дали заповнювати документи, кажуть, для підготовки направлення в Україну. Я не можу на 100% це підтвердити, оскільки самих паперів ми не бачили, але загалом схоже на правду. Є шанс, що надія буде вдома вже в другій половині травня», – написав захисник.

Сама Віра Савченко після відвідин Надії в СІЗО  у себе в Facebook написала, що «Надія дуже скучила за всім українським і передавала вітання всім добрим людям».

Нагадаємо, нещодавно Надія Савченко припинила сухе голодування, яке тривало 12 діб. 6 квітня після набуття чинності вироку Донецького міського суду Надія Савченко почала сухе голодування, протестуючи проти незаконного ув’язнення та вироку і вимагаючи свого негайного звільнення.

22 березня 2016 року російський суд засудив українку до 22 років ув’язнення, не зважаючи на всі докази невинуватості, представлені адвокатами упродовж довгого процесу. Також після винесення «вироку» Надія Савченко категорично відмовилась від подачі апеляції на рішення Донецького міського суду.

Як вже повідомлялося, «Батьківщина» створила унікальний сайт, на якому зібраний весь перебіг справи проти народного депутата Надії Савченко. На ньому можна знайти фото- та відеоматеріали, а також відстежити хронологію подій останніх двох років життя української героїні.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Партія «Батьківщина» вимагає звіту уряду про ситуацію у сфері ЖКГ і пропонує свій план наведення ладу в галузі.

Партія «Батьківщина» вимагає звіту уряду про ситуацію у сфері ЖКГ і пропонує свій план наведення ладу в галузі.

Дорогі первомайці!

Дорогі первомайці!

Партійна конференція: Миколаївська Батьківщина висунула понад 700 кандидатів в депутати різних рівнів

Партійна конференція: Миколаївська Батьківщина висунула понад 700 кандидатів в депутати різних рівнів

Календар новин
Вересень2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30