Сергій Соболєв: Ігри з приватизацією ГТС – це загроза нацбезпеці країни

«Батьківщина» боротиметься за те, щоб не допустити тіньової приватизації газотранспортної системи України (ГТС) та «Укргазвидобування».

Про це в інтерв’ю інтернет-виданню «Вероятно» заявив заступник керівника фракції Сергій Соболєв.

«Ігри з приватизацією – це загроза національній безпеці країни. Саме тому ми, наскільки це можливо, будемо захищати інтереси держави і перешкоджатимемо цій приватизації», – сказав він.

Політик нагадав, що спроби приватизувати ГТС були і при Кучмі, і при Януковичі.

«І навіть при Ющенку у 2007 році, коли був уряд Януковича, а ми були в опозиції. Тоді майже в 380 голосів пройшла пропозиція Юлії Тимошенко, згідно з якою заборонена була не лише проста приватизація, але будь-які форми тіньової приватизації — через оренду з викупом, через концесію, через передачу в управління тощо», – зазначив народний депутат.

За словами Сергія Соболєва, зараз вже зовсім інші політичні реалії, але «Батьківщина» боротиметься проти такого дерибану.

«ГТС – це власність, вартість якої, за різними оцінками, становить від 200 до 250 млрд євро. Це без газосховищ. Хочу нагадати, що ВВП України сьогодні становить 90 млрд євро», – зауважив політик.

На переконання Сергія Соболєва, навіть в умовах запуску «Північного потіку-2» або припинення Росією транзиту газу через Україну, є всі можливості ефективно керувати нашою ГТС, нарощувати потужності транзиту.

«Але для цього нам потрібно бути досить сильними у перемовинах на міжнародній арені. Ми зараз знайшли потужного союзника – це адміністрація Президента США Дональда Трампа. Вони заявляють, що не допустять будівництво «Північного потоку-2», про те, що вони готові забезпечувати Європу, включаючи і Україну, скрапленим газом, якщо це потрібно. США вкладають мільярди доларів в розвиток скрапленого газу, зокрема сланцевий газ. І постачають його до Європи. Це вже буде реальна конкурентна боротьба», – повідомив заступник керівника фракції «Батьківщина».

Сергій Соболєв також звернув увагу на те, що більшість країн ЄС не підтримують будівництво «Північного потоку-2», бо розуміють усю небезпеку залежності від одного, такого непевного постачальника.

«Вони не хочуть лишатися на «газовій голці» Росії. На жаль, цього не можна сказати про Австрію та Німеччину, які пішли на поводу «Газпрому» та власних фінансових інтересів. Але дії Росії навіть в ці дні показують, як небезпечно довіряти і мати з нею справу», – пояснив він.

Парламентарій нагадав, що уряд Юлії Тимошенко в умовах ще більшого тиску і шантажу зумів укласти договір, який нині дозволив через Стокгольмський арбітраж відсудити в «Газпрому» понад 6 млрд дол. щодо транспортування газу.

«Ця угода давала можливість відстояти свої інтереси раніше, щоправда Янукович це не робив. Навпаки, тоді уряд Азарова в Стокгольмі підписував з Фірташем мирові угоди. І ми, фактично, втратили 12 млрд кубів газу, які по праву належали країні», – сказав політик.

Щодо  приватизації «Укргазвидобування», то, на переконання Соболєва, це буде «найбільшим злочином, якого нам ніхто не простить».

«Бо це справді курка, яка несе золоті яйця. Ми бачимо, що дуже активно відбувається процес нарощування потужностей. Потрібна чітка державна політика для того, щоб цей процес далі продовжувався. І я переконаний, що ми найближчим часом зможемо себе повністю забезпечувати газом, і це буде в тому числі запорукою незалежності країни», – підсумував народний депутат.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: «Батьківщина» готує подання до Конституційного суду щодо скасування підписаного президентом закону про гральний бізнес

Юлія Тимошенко: «Батьківщина» готує подання до Конституційного суду щодо скасування підписаного президентом закону про гральний бізнес

«Кандидати в депутати не повинні потрапляти в залежність від партії» — Вадим Підберезняк

«Кандидати в депутати не повинні потрапляти в залежність від партії» — Вадим Підберезняк

Ставка на професіоналів: «Батьківщина» веде в мери Києва Олексія Кучеренка

Ставка на професіоналів: «Батьківщина» веде в мери Києва Олексія Кучеренка

Календар новин
Серпень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31