Сімейні ферми мають стати головним пріоритетом державної політики, – Юлія Тимошенко

Україні потрібна нова стратегія розвитку сімейних ферм, яка б дозволила збільшити їх кількість у 36 разів – до півтора мільйона господарств. Така політика не тільки дозволить забезпечити країну продуктами харчування, а й створить можливість для кожної родини в селі жити заможно.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко під час презентації нової програми розвитку села на Всеукраїнському селянському вічі, де зібралося 10 тисяч селян.

На переконання політика, сімейні ферми – це головний уклад ведення аграрного бізнесу у всіх аграрних країнах світу, тож Україна має йти тим самим шляхом.

«Сьогодні 68% землі у Європі обробляють сімейні ферми. В Азії цей показник сягає 85% землі, в Африці – 62%. Загалом створено понад 570 мільйонів сімейних фермерських господарств, які виробляють практично всю сільськогосподарську продукцію світу. Так працюють найуспішніші країни: вони мають сімейні ферми, які обробляють землю до 78% від загального виробництва у своїй країні», – пояснила  вона.

Політик наголосила, що сьогодні слід спільними зусиллями напрацювати стратегію і бачення розвитку сімейних ферм в Україні, і щоб їхня кількість зросла в десятки разів.

«Україна потребує збільшення сімейних фермерських господарств до 1 млн. 584. Це наша мета і наш шлях, і ми це зробимо», – підсумувала вона.

8-9

Водночас лідер «Батьківщини» констатувала, що в Україні різко знижуються показники розвитку сімейних ферм. Це робить країну неконкурентною особливо у порівнянні з європейськими країнами. Наприклад, показник кількості ферм на 1 тис. населення в Україні та ЄС відрізняється в десятки разів. У Греції, наприклад, це  65,29, в Україні – лише 1,3 господарств. Неможливо порівнювати Україну навіть із сусідньою Польщею: у нас 43 тисяч ферм, в той час як у Польщі – 2,5 мільйони! – акцентувала вона.

8-8

«У 2015 році в Україні було 27 тисяч фермерських господарств, в той час як уже в 2016 році їх стало лише 20,5 тисяч. Це мінус 6 тисяч ферм! Чи це випадково? Ні! Бо це мета людей, які сьогодні тримають в руках владу. Вони вважають, що сільськогосподарська земля – не ваша, і не планують вам її залишати», – наголосила голова партії.

8-7

Причина такої бездарної політики, на переконання політика, полягає в тому, що  «сотнями і тисячами гектарами землі володіє 11 родин, наближених до влади», які також очолюють земельне рейдерство.

«Одна із таких родин, мені страшно сказати, кому належить. Це наш президент держави», – констатувала вона.

Юлія Тимошенко також висловила обурення тим, що за 25 років жодна влада в Україні не змогла запровадити стратегію розвитку села, сільського господарства і, зокрема, сімейних ферм.

«Я не вірю, що за 25 років країна не зрозуміла, що сімейні ферми – це наше майбутнє і наше сьогодення. Я не вірю, що вони за 25 років не змогли ухвалити закон щодо розвитку сімейних ферм і втілити його в життя. Я не вірю, що вони цього не знають. Вони просто не хочуть. Бо наша земля – безцінна», – пояснила вона.

Нагадаємо, сьогодні у Києві з ініціативи партії «Батьківщина» пройшло Всеукраїнське селянське віче, у якому взяли участь близько 10 тисяч учасників з усіх регіонів України. Це представники громадських селянських організацій, фермери, сільські та селищні голови, депутати місцевих рад від ВО «Батьківщина», а також делегати від профспілок, сільської медицини та освіти.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: Підвищувати зарплати треба звичайним українцям, а не агентам іноземного впливу

Юлія Тимошенко: Підвищувати зарплати треба звичайним українцям, а не агентам іноземного впливу

Юлія Тимошенко вимагає від президента скасувати указ про призов 18-річних

Юлія Тимошенко вимагає від президента скасувати указ про призов 18-річних

Зе-команда розписалася у власній некомпетентності й мусить якнайшвидше піти, – Юлія Тимошенко

Зе-команда розписалася у власній некомпетентності й мусить якнайшвидше піти, – Юлія Тимошенко

Календар новин
Січень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31