Верховна Рада підтримала законопроект, який дозволить знизити тарифи на газ для населення

Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроект №2835 про внесення змін до Податкового кодексу щодо здешевлення вартості газу для населення.

За відповідне рішення проголосували 228 депутатів.

Як заявила з парламентської трибуни автор законопроекту, лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, здешевлення вартості газу для населення приведе до притоку інвестицій та дозволить знизити тариф на газ і тепло для людей.

Вона закликала парламент підтримати саме депутатський законопроект, який передбачає зниження ренти для державних підприємств: зокрема пропонується залишити для підприємств спільної діяльності 70% ставки ренти, а всім іншим  встановити: для глибоких свердловин – 29%, для надглибоких свердловин – 14%.

Юлія Тимошенко нагадала, що статтею 116 Конституції України закладені рівні умови розвитку всіх форм власності. Однак, за її словами, під час розгляду законопроекту профільний комітет наполягав на тому, щоб залишити 70% ренти для спільних видобувних підприємств, а всім іншим поставити 29% і 14%.

«Ми під тиском це сприйняли і готові погодитися заради того, щоб добитися зниження тарифів для людей і заради того, щоб знизити рентну плату для вітчизняної видобувної нафтогазової галузі», – сказала політик.

За її словами, «політика і стратегія уряду – реальне знищення державної галузі видобутку газу».

«Не можна для підприємств з іноземними інвестиціями ставити 29% ренти, а для державних підприємств залишати 70% – це безглуздя й економічна непрофесійність», – зазначила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко наголосила, що наприкінці минулого року абсолютно помилково  Верховна Рада вперше за всі часи незалежності проголосувала нову норму ренти на газ власного видобутку в розмірі 70%.

«Помилково», тому що одне зі стратегічних завдань України – розгорнути  власний видобуток українського природного газу до таких масштабів, щоб можна було замістити імпорт російського природного газу», – пояснила народний депутат.

Лідер «Батьківщини» зауважила, «наш видобуток українського газу – це і є наша енергетична незалежність і наша політична свобода».

«Якщо державна влада України думає про нашу свободу, про нашу незалежність, про наш суверенітет, складова якого – енергетична незалежність, то зобов’язані були взагалі звільнити видобуток українського газу від будь-яких податків, створити систему сприяння від держави таку, щоб можна було за лічені роки дати Україні стільки газу, скільки нам потрібно для цих потреб. Але проводиться  діаметральна політика: рентною платою, яка перевищує всі світові норми, практично знищується галузь видобутку газу в країні», – сказала вона.

Юлія Тимошенко звернула увагу на те, що через безглузду податкову політику видобуток власного газу тільки скорочується, а 70% рентного платежу покладено в тариф на газ і на тепло для населення.

«Насправді тарифи, які виставила влада українцям на рівні 7 тис. 188 грн за тисячу кубометрів газу – прихована система додаткового оподаткування людей і не компенсує вартість видобутку», – повідомила політик.

Також за її словами, в новому тарифі на газ для людей в 11,4 рази збільшені доходи НАК «Нафтогазу», «де найбільша корупція, бо НАК «Нафтогаз» нічого не видобуває, нічого не транспортує, це «пустушка», яка реально здирає з людей половину тарифу».

«Водночас для видобувної державної компанії доходи збільшені всього в 1,7 рази. Якщо сьогодні буде знижена рента на видобуток вітчизняного природного газу, це дозволить не тільки розвиватись галузі, призведе до притоку інвестицій та дозволить знизити тариф на газ і тепло для людей», – підсумувала народний депутат.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко ініціює створення спеціальної парламентської місії для досягнення миру

Юлія Тимошенко ініціює створення спеціальної парламентської місії для досягнення миру

Юлія Тимошенко: Докласти всіх зусиль, щоб наблизити мир і відновлення єдності України

Юлія Тимошенко: Докласти всіх зусиль, щоб наблизити мир і відновлення єдності України

Юлія Тимошенко: Країні потрібна влада, яка працюватиме в інтересах людей, а не на догоду міжнародним спекулянтам

Юлія Тимошенко: Країні потрібна влада, яка працюватиме в інтересах людей, а не на догоду міжнародним спекулянтам

Календар новин
Серпень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31