Верховна Рада закликає польську владу повернути в українсько-польські зв’язки стратегічне партнерство

Верховна Рада України закликає Президента, Сейм та Сенат Республіки Польща повернути в українсько-польські зв’язки зваженість, раціональність, доброзичливість та стратегічне партнерство.

За постанову «Про Заяву Верховної Ради України у зв’язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща змін до закону про Інститут національної пам’яті – Комісію з розслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів» проголосувало 242 народних депутати.

Відповідний документ з трибуни Верховної Ради України представив заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення і контролю за діяльністю дипломатичної служби Комітету ВРУ у закордонних справах, член фракції «Батьківщина» Борис Тарасюк.

У документі зазначається, що 26 січня 2018 року Сейм Республіки Польща та 1 лютого 2018 року Сенат Республіки Польща ухвалили зміни до закону Республіки Польща про Інститут національної пам’яті – Комісії з розслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів.

Цей закон криміналізує заяви щодо історичних питань, у тому числі заяви із запереченням «злочинів українських націоналістів» і дає упереджене та суперечливе визначення цього поняття.

«Складається враження, що польські депутати своїми рішеннями хочуть здивувати і обурити цілі народи. І це їм вдається. Складається враження, що польські парламентарі на державному рівні займаються антиукраїнською політикою, що має своїм наслідком шовіністичну риторику, фізичні напади на українців, руйнування і паплюження українських пам’ятників на могилах у Польщі», – зауважив Борис Тарасюк.

За його словами, вочевидь ухвалення Сеймом та Сенатом Республіки Польща антиукраїнських змін до законодавчих актів може негативно вплинути на польсько-українські відносини.

Ухвалені зміни не відповідають характеру і змісту стратегічного партнерства, що існує між двома країнами, а також Декларації пам’яті і солідарності Верховної Ради України і Сейму Республіки Польща від 20 жовтня 2016 року, зазначається у відповідному документі.

Текст заяви можна переглянути тут.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Партія «Батьківщина» оголосила першу п’ятірку свого списку

Партія «Батьківщина» оголосила першу п’ятірку свого списку

Юлія Тимошенко закликає до створення «коаліції дій» та гарантує результат за 100 днів

Юлія Тимошенко закликає до створення «коаліції дій» та гарантує результат за 100 днів

У Києві розпочався з’їзд партії «Батьківщина»

У Києві розпочався з’їзд партії «Батьківщина»

Календар новин
Червень 2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30