Юлія Тимошенко: Поки українська влада зароблятиме на війні, миру не буде

Шляхом до миру в Україні є припинення роботи тієї влади, яка бачить війну як свій заробіток, як прикриття від народу для скоєння злочинних дій.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу «112 Україна».

Політик наголосила, що з перших днів війни в жодному разі на всіх рівнях не можна було забувати про Будапештський меморандум.

«Як тільки зміниться ця влада, ми зобов’язані будемо розпочати масштабні дипломатичні переговори в світі в межах Будапештського меморандуму, де за столом сидітимуть не терористи, ватажки ДНР-ЛНР, а президенти США, Росії, України і прем’єр-міністр Великобританії», – переконана вона.

Зустріч Президента України Порошенка з лідером США Дональдом Трампом Юля Тимошенко назвала позитивним сигналом.

«Я думаю, що така підтримка є цілком логічною, тому що США були одним з гарантів Будапештського меморандуму. Нам дуже важливо повернутися до гарантій, які були надані нашій державі його підписантами», – сказала лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко також нагадала, що в президента Порошенка було три плани закінчення війни на Донбасі.

«Перший був під час виборів – закінчити АТО за 2 тижні, на цьому власне країна й обрала тоді голову держави. Другий план – це Мінські домовленості: 3 роки ми не можемо отримати миру. І тепер у нас нова стратегія – це миротворча місія ООН», – уточнила народний депутат.

Політик звернула увагу на те, що в світі є факти, коли місія ООН слугувала замороженню конфліктів: «Нам цього категорично не потрібно».

«Миротворча місія повинна розташовуватися на держаному географічному кордоні з Росією, у жодному разі – не на лінії розмежування. Це принципова річ», – наголосила парламентар.

Розмови про розташування миротворців по всій території конфлікту викликають у Тимошенко занепокоєння, «щоб не зупинилася місія на території розмежування і наша територія не стала сірою зоною».

«Ми дуже розраховуємо на те, що миротворча місія повністю демілітаризує окуповану територію і відбудеться встановлення миру силами офіційної української влади», – зауважила лідер «Батьківщини».

На її переконання, «важливо, щоб миротворча місія не перетворилася в міфотворчу місію, щоб ці пишні промови не прикривали реальну війну».

Юлія Тимошенко також висловила переконання, що реінтеграція Донбасу може бути лише в мирній ситуації: «Коли там буде відновлена українська влада, коли туди повернуться українці, які сьогодні, на жаль, вимушені бути біженцями».

«Функції миротворчих сил мають бути чітко виписані. Перше – демілітаризація окупованих територій. Друге – виведення всіх іноземних військ і бандформувань за межі України. І третє – повернення українців на свою землю, взяття під беззаперечний надійний контроль кордону і повне відновлення української влади. Тоді і можлива реінтеграція», – підсумувала лідер «Батьківщини».

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: Ми покладемо край неоколоніальній політиці, коли країну затягують у борги, ще й змушують утримувати «наглядачів» за свій рахунок

Юлія Тимошенко: Ми покладемо край неоколоніальній політиці, коли країну затягують у борги, ще й змушують утримувати «наглядачів» за свій рахунок

Юлія Тимошенко: До миру потрібно прокладати справжній, реалістичний, справедливий шлях

Юлія Тимошенко: До миру потрібно прокладати справжній, реалістичний, справедливий шлях

Юлія Тимошенко ініціює створення спеціальної парламентської місії для досягнення миру

Юлія Тимошенко ініціює створення спеціальної парламентської місії для досягнення миру

Календар новин
Серпень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31