Юлія Тимошенко привітала Україну із Днем знань

Юлія Тимошенко привітала Україну із Днем знань.

“Сьогодні – перше вересня. І замість того, щоби щось побажати нашим дітям, я хочу порадити всім, хто йде учитися до школи, найголовніше: ч и т а й т е!” – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

“Відомий італійський письменник і філософ Умберто Еко якось сказав: “Людина, яка не читає, живе всього одне життя, і триває воно звичні 60-70 років… А той, хто читає, проживає безліч життів, а життя триває п’ятсот, сімсот і більше тисячі років”…

Бо читаючи, ми неймовірно розширюємо свої життєві горизонти, збагачуємо власне життя, робимо його довшим.

Львівський форум видавців запропонував мені назвати п’ять головних книг, які було б варто прочитати нашим дітям, які сьогодні вчаться у школі… Це не так просто. Важко вкластися навіть у п’ятдесят. Але я спробую це зробити.

Перша книжка, яку я раджу прочитати – це “Тореадори з Васюківки” Всеволода Нестайка. Це блискуча українська література, яку варто прочитати кожному. Навіть дорослим.

Друга книжка, безумовно – це “Маленький принц” Екзюпері. Тут навіть без коментарів.

Третя – “Над прірвою у житі” Селінджера і четверта – «Заповідник гоблінів» Кліффорда Саймака. Ну і п’ята книжка – це “Країна Мумі-тролів” Туве Янсон.

Вона може здатися занадто дитячою, але це саме та книга, яка без нав’язливості й пафосу вчить доброті. Це та література, яка робить світ кращим, яка робить нас кращими. Звісно, не варто обмежуватися цими п’ятьма книгами.

Прекрасних творів – безліч. Бо як можна спокійно жити, не читавши, наприклад, “Острів скарбів” або “Робінзона Крузо” чи “Трьох мушкетерів”… Як можна без Гоголя, без “Марусі Чурай”, без чудових українських казок про Оха чи Кирила Кожум’яку…

А ще є сучасна українська література, яка народжується просто на наших очах. Її обов’язково варто читати, так само як варто слухати прекрасну нову українську музику…

До речі, цього року я була на київському книжковому Арсеналі. І знаєте, до книг стояли величезні черги. І це чудово! Бо коли нація прагне читання– це свідчить про її добре майбутнє. І таке майбутнє у нас обов’язково буде.

Вітаю вас з Днем знань!”

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

День Пам’яті та Перемоги: Юлія Тимошенко вшанувала Героїв Небесної Сотні

День Пам’яті та Перемоги: Юлія Тимошенко вшанувала Героїв Небесної Сотні

«Легко продати те, чого немає на папері», — Вадим Підберезняк

«Легко продати те, чого немає на папері», — Вадим Підберезняк

Штаб опору розпродажу рідної землі закликав миколаївців до конкретних дій

Штаб опору розпродажу рідної землі закликав миколаївців до конкретних дій

Календар новин
Лютий 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29