Юлія Тимошенко привітала Україну із Днем знань

Юлія Тимошенко привітала Україну із Днем знань.

“Сьогодні – перше вересня. І замість того, щоби щось побажати нашим дітям, я хочу порадити всім, хто йде учитися до школи, найголовніше: ч и т а й т е!” – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

“Відомий італійський письменник і філософ Умберто Еко якось сказав: “Людина, яка не читає, живе всього одне життя, і триває воно звичні 60-70 років… А той, хто читає, проживає безліч життів, а життя триває п’ятсот, сімсот і більше тисячі років”…

Бо читаючи, ми неймовірно розширюємо свої життєві горизонти, збагачуємо власне життя, робимо його довшим.

Львівський форум видавців запропонував мені назвати п’ять головних книг, які було б варто прочитати нашим дітям, які сьогодні вчаться у школі… Це не так просто. Важко вкластися навіть у п’ятдесят. Але я спробую це зробити.

Перша книжка, яку я раджу прочитати – це “Тореадори з Васюківки” Всеволода Нестайка. Це блискуча українська література, яку варто прочитати кожному. Навіть дорослим.

Друга книжка, безумовно – це “Маленький принц” Екзюпері. Тут навіть без коментарів.

Третя – “Над прірвою у житі” Селінджера і четверта – «Заповідник гоблінів» Кліффорда Саймака. Ну і п’ята книжка – це “Країна Мумі-тролів” Туве Янсон.

Вона може здатися занадто дитячою, але це саме та книга, яка без нав’язливості й пафосу вчить доброті. Це та література, яка робить світ кращим, яка робить нас кращими. Звісно, не варто обмежуватися цими п’ятьма книгами.

Прекрасних творів – безліч. Бо як можна спокійно жити, не читавши, наприклад, “Острів скарбів” або “Робінзона Крузо” чи “Трьох мушкетерів”… Як можна без Гоголя, без “Марусі Чурай”, без чудових українських казок про Оха чи Кирила Кожум’яку…

А ще є сучасна українська література, яка народжується просто на наших очах. Її обов’язково варто читати, так само як варто слухати прекрасну нову українську музику…

До речі, цього року я була на київському книжковому Арсеналі. І знаєте, до книг стояли величезні черги. І це чудово! Бо коли нація прагне читання– це свідчить про її добре майбутнє. І таке майбутнє у нас обов’язково буде.

Вітаю вас з Днем знань!”

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: Підвищувати зарплати треба звичайним українцям, а не агентам іноземного впливу

Юлія Тимошенко: Підвищувати зарплати треба звичайним українцям, а не агентам іноземного впливу

Юлія Тимошенко вимагає від президента скасувати указ про призов 18-річних

Юлія Тимошенко вимагає від президента скасувати указ про призов 18-річних

Зе-команда розписалася у власній некомпетентності й мусить якнайшвидше піти, – Юлія Тимошенко

Зе-команда розписалася у власній некомпетентності й мусить якнайшвидше піти, – Юлія Тимошенко

Календар новин
Січень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31