Юлія Тимошенко: Продаж землі під час війни – це злочин перед народом

Продавати землю під час війни та хаосу – це злочин перед народом, адже земля – це єдиний ресурс, який дозволить Україні стати на ноги.

Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко наголосила в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

«Скуповування землі сьогодні відбувається незаконно. І земля зараз накопичена приблизно в 12-15 родин у величезних обсягах: від 500 тис. до мільйона гектарів в руках однієї сім’ї. І це означає, що це все вже не належить народу України. Сьогодні продовжується купівля землі в тіньовий спосіб. Знаєте, за якою ціною? Приблизно від 700 до 1000 дол. США за гектар. Це ж за вартістю гарного телефону скуповують… Це не ціна нашої землі!» – обурено наголосила Юлія Тимошенко.

Наміри влади дозволити продаж сільськогосподарської землі лідер «Батьківщини» пояснює бажанням аграрних монополістів узаконити володіння сотнями тисяч гектарів: «Вони хочуть легалізувати те, що за багато років було скуплено в людей в тіньовий спосіб за копійки».

Політик нагадала, що в Європі чорноземи коштують по кілька десятків тисяч євро за гектар, а не 700 доларів, як в Україні.

«Різницю ми відчуваємо? У нас 42 млн гектар с/г землі, і якщо помножити це на ринкову вартість, то це приблизно 3,5 трлн євро. Це сорокарічний ВВП країни», – сказала Юлія Тимошенко.

Вона також нагадала, що зараз із землею намагаються зробити те ж саме, що було зі стратегічними підприємствами під час паперової ваучерної приватизації в 90-ті роки, коли кланові родини скупили в людей ці ваучери «за копійки».

«Дві третини індустріальних підприємств було знищено, клани скупили контрольні пакети підприємств, а в людей на руках залишилося море макулатури – нікому не потрібні ваучери… Тепер черга дійшла до землі – один до одного та сама технологія», – вважає лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко упевнена, що «земля – це єдиний ресурс, який дасть можливість Україні стати на ноги». А майбутнє аграрного сектору, на її переконання, – за фермерськими господарствами, яких має бути не 38 тис. господарств, як зараз, а щонайменше 2,5 млн, як у Польщі.

«Ось де наші робочі місця! Мінімум 10 мільйонів нових робочих місць у нас може бути створено в аграрному комплексі. І тому, перед тим, як ми будемо ухвалювати якісь рішення щодо продажу землі, треба провести широку, чесну дискусію у суспільстві. Треба пояснити, що Канада, Ізраїль свою землю не продають. США в останні 10 років скуповують землю в громадян назад, бо вони розуміють, що це за цінність і що це за власність», – пояснила народний депутат.

Тимошенко також переконана, що про доцільність продажу землі необхідно запитати в людей на референдумі: «Українці мудрі, вони розуміють, що для нас земля – це не просто складова аграрного виробництва, для нас земля – це частина душі, життя українця!»

Голова партії також нагадала, що спільно з Асоціацією фермерів та землевласників «Батьківщина» збирає підписи проти продажу землі.

«Інакше, ми втратимо державу, втратимо шанс піднятися і втратимо можливість жити», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд ухвалив рішення про заборону проводити референдум проти продажу сільськогосподарської землі.

Як повідомила минулого тижня лідер партії Юлія Тимошенко, «Батьківщина» разом з Асоціацією фермерів та приватних землевласників України зібрала вже понад 1 млн підписів проти продажу сільськогосподарської землі.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Цей злочин нікому не зійде з рук! – заява Юлії Тимошенко про підвищення ціни на газ

Цей злочин нікому не зійде з рук! – заява Юлії Тимошенко про підвищення ціни на газ

Юлія Тимошенко наполягає на ухваленні трьох мораторіїв: на підвищення тарифів, приватизацію ГТС та продаж землі

Юлія Тимошенко наполягає на ухваленні трьох мораторіїв: на підвищення тарифів, приватизацію ГТС та продаж землі

Миколаївські «батьківщинівці» підтримали протест проти подвійних тарифів

Миколаївські «батьківщинівці» підтримали протест проти подвійних тарифів

Календар новин
Жовтень 2018
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31