Юлія Тимошенко: Проект бюджету – на доопрацювання, а уряд – у відставку

«Батьківщина» вважає неприйнятним урядовий проект Державного бюджету на 2016 рік та пропонує скерувати законопроект на доопрацювання, а уряд – відправити у відставку.

Про це заявила лідер фракції Юлія Тимошенко під час виступу в парламенті при обговоренні проекту бюджету на 2016 рік.

«Цей бюджет – це вирок державі! Це бюджет прощання: або прощаємося з урядом, або прощаємося з країною. І тому нам потрібно цей бюджет, як неприйнятний, направити в Кабмін на доопрацювання разом з відставкою уряду», – наголосила вона.

Тимошенко звернула увагу, що проект бюджету на 2016 рік подався в парламент з порушенням Конституції, Бюджетного кодексу та іншого законодавства.

«Бюджетної резолюції немає 9 місяців – її не внесли, податкові закони мали 6 місяців тому внести, але не внесли! Окрім цього, бюджет мали внести три місяці тому, але не внесли, його не існує…Уряд діє антиконституційно, він руйнує сьогодні всю систему чинного законодавства в державі», – вважає лідер «Батьківщини».

Голова фракції рекомендувала «викинути на смітник» макропоказники та зауважила, що за два роки уряду Яценюка ВВП на душу населення у валюті зменшився в 1,9 рази: був 4 тис. дол. США, а став – 2 160.

11111

Політик нагадала, що проект головного фінансового документа розроблений на «неіснуючій податковій базі та неіснуючих соціальних законах, а 64 млрд. гривень в доходах поставлені без відповідних законів».

Юлія Тимошенко переконана: проект бюджету побудований на неприйнятній податковій базі, що призведе до втрати роботи 3 млн. самозайнятих підприємців, також знищується пільгова податкова система для фермерських господарств.

«У цьому бюджеті скасовані всі залишки пільг для дітей-сиріт, самотніх мам, пенсіонерів – забрали все! У цьому бюджеті не залишилося жодної соціальної підтримки. А головне – нас далі продовжують штовхати в боргову яму: заклали 3,7% дефіциту бюджету, 83,7 млрд. треба буде запозичити, тож ми станемо жебраками. За два роки борг дорівнює рівня ВВП, а завжди був не більше 30%!» – обурилася народний депутат.

Голова фракції також вважає, що в урядовому законопроекті пропонується не децентралізація, а навпаки – централізація місцевих бюджетів, оскільки показник видатків місцевих бюджетів скорочено з 42% до 39%.

Юлія Тимошенко пояснила, що уряд передав повноваження щодо фінансування видатків на освіту, науку та охорону здоров’я на місцевий рівень, але не забезпечив ці видатки грошима. Вона уточнила, що йдеться про 62 млрд. гривень.

«Це означає, що кожна місцева громада з ухваленням цього бюджету буде банкрутом!» – переконана лідер «Батьківщини».

Окрім цього, вона заявила, що в бюджеті не закладені необхідні ресурси на індексацію зарплат та пенсій за шаленою інфляцією, а тарифи на житлово-комунальні послуги залишено ті ж, незважаючи на світову тенденцію зменшення ціни на газ.

«Ми з вами як депутати повинні знати, що живемо та працюємо для людей, а в них за два роки вже не залишилося заощаджень. Це бюджет поховання нашої країни та людей!» – сказала Голова фракції.

Юлія Тимошенко також висловила незадоволення тим, що члени Кабінету міністрів не слухали виступ депутатів, а деяких з міністрів взагалі не було в урядовій ложі.

«Коли виступають депутати, прем’єр-міністра в залі немає, міністр фінансів веде кулуарні переговори з депутатами, а всі інші – також зацікавлені розмовами з депутатами. Насправді цей бюджет, його обговорення і все, що з ним пов’язано, уряду не потрібні!» – підсумувала лідер «Батьківщини».

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

У Первомайську «батьківщинівці» влаштували свято для дітей

У Первомайську «батьківщинівці» влаштували свято для дітей

Юлія Тимошенко: Ми покладемо край неоколоніальній політиці, коли країну затягують у борги, ще й змушують утримувати «наглядачів» за свій рахунок

Юлія Тимошенко: Ми покладемо край неоколоніальній політиці, коли країну затягують у борги, ще й змушують утримувати «наглядачів» за свій рахунок

Юлія Тимошенко: До миру потрібно прокладати справжній, реалістичний, справедливий шлях

Юлія Тимошенко: До миру потрібно прокладати справжній, реалістичний, справедливий шлях

Календар новин
Серпень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31