Юлія Тимошенко: Сільськогосподарська земля має залишатися у власності держави

Продаж сільськогосподарської землі є неможливим до того часу, поки в Україні не будуть створені цивілізовані правила для аграрного ринку.

Про це заявила Юлія Тимошенко під час свого виступу на Всеукраїнському селянському вічі, яке відбулося в Києві за ініціативи партії «Батьківщина» і об’єднало близько 10 тисяч аграріїв з усіх регіонів.

«Земля не може бути товаром до того часу, поки наші сімейні фермери не будуть мати можливості та гарантії, як зберегти цю землю в своїх руках, передати в спадщину своїм дітям, обробити її і дати країні найвищий рівень заможності», – наголосила політик.

Лідер «Батьківщини» звернула увагу, що в Україні 42 мільйони гектарів, тобто 72 % території країни – це родюча господарська земля.

8-10 За словами Тимошенко, «зразок українського чорнозему виставлений у Парижі в Пробірній палаті як еталон чорнозему».

Голова партії нагадала, що 91 % громадян категорично проти продажу сільгоспземлі.

«Що продавати? Покажіть мені хоча б одну країну, яка продає 72 % території під час війни. І де гарантія, що через купівлю землі в нас не заберуть країну?» – запитала Юлія Тимошенко.

Вона також звернула увагу, що йдеться про десяту частину усіх родючих земель світу та третину світових запасів чорнозему.

8-11

«Земля – це той товар, який виробити неможливо. Питання те в тому, кому належить земля, а в тому, хто з цієї землі заробить 179 млрд. євро, кому належить прибуток», – пояснила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» обурена тим, що за роки незалежності кількість робочих місць в аграрній галузі скоротилася в 12 разів: з 6 мільйонів до 500 тисяч. Україна, за її словами, перетворена в сировинну країну, зокрема постачає зерно в Північну Африку, де в переробній сфері створюються робочі місця.

Тимошенко наголосила: саме українські селяни мають отримувати прибуток від переробки сировини, а 320 мільйонів людей «можуть харчуватися з української землі».

8-12Вона навела приклади країн, де сільськогосподарська земля дійсно є національним скарбом і залишається під контролем держави.

«В Ізраїлі 95 % землі належить державі і ця країна нікому і ні за які гроші не збирається її продавати. Канада має унікальне виробництво аграрної продукції – 90 % землі перебуває в державній власності. Чому? Тому що це товар, який вже більше ніхто в світі не виробить. Франція – успішна країна і там 60% землі належить державі», – уточнила народний депутат.

8-14

За прогнозами Юлії Тимошенко, у США державна частка землі за найближчі роки збільшиться з 50% до 90%, а в Україні досі не розпайовано 35% сільськогосподарських земель.

З огляду на це, Голова партії висловила переконання: «Нам треба діяти так, як роблять найзаможніші країни – скуповувати землю назад у власність держави у тих селян, які хочуть її продати за реальну ціну, а не за копійки».

«Наш шлях – формувати великий державний ресурс землі, віддавати при величезній підтримці держави цей ресурс сімейним фермерам. Нам треба знати свою силу, вірити в свою перемогу і примушувати владу робити те, що потрібно людям», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Комітет ВРУ підтримав законопроєкт Юлії Тимошенко щодо застосування фактичного прожиткового мінімуму при нарахуванні соцвиплат

Комітет ВРУ підтримав законопроєкт Юлії Тимошенко щодо застосування фактичного прожиткового мінімуму при нарахуванні соцвиплат

Іван Крулько: Проєкт Держбюджету не передбачає економічного зростання та підвищення соцстандартів

Іван Крулько: Проєкт Держбюджету не передбачає економічного зростання та підвищення соцстандартів

«Батьківщина» наполягає на ухваленні законопроєктів, які покращать життя людей

«Батьківщина» наполягає на ухваленні законопроєктів, які покращать життя людей

Календар новин
Вересень2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30