Юлія Тимошенко: Спікер ВР свідомо блокує розгляд законів, які дозволять зменшити тарифи

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко звинуватила Голову Верховної Ради Андрія Парубія в тому, що він блокує розгляд постанови про створення ТСК щодо необґрунтованості підвищення тарифів та трьох законопроектів.

Як заявила лідер фракції під час виступу в парламенті, ухвалення цих законів допоможе встановити справедливі тарифи на житлово-комунальні послуги.

Зокрема, мова йде про постанову щодо створення ТСК з перевірки обґрунтованості підвищення тарифів на послуги ЖКГ №2597 від 8.04.2015, законопроект № 3216 від 05.10.2015 щодо прозорості формування тарифів на комунальні послуги та внесення змін до закону про ринок газу, яким передбачається передача газу власного видобутку на потреби населення, законопроект №2832 про нормативи для громадян, в яких не встановлені лічильники, та законопроект № 4317 про зменшення ренти на видобування українського газу.

За її словами, «Батьківщина» продовжує наполягати на негайному розгляді цих документів. Їх неухвалення призведе до зубожіння українців, адже тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні вже вищі, аніж в Європі, а зарплати в десятки разів менші, аніж в розвинутих країнах.

«Це надзвичайна ситуація в країні! Ви розумієте, що громадянам, які мають у 16-24 рази нижчі зарплати, ніж в Європі та США, нав’язали тарифи, які або такі, як в розвинених країнах, або навіть ще вищі. Тим часом у країнах, що видобувають власний газ, наприклад, у Казахстані, для населення віддають газ по 82 дол. У цій ціні закладені інвестиційні програми та прибуток майже у 200%. Український газ, за рішенням Яценюка та Гройсмана, продають українцям по 285 дол. за тисячу кубометрів. Хто за цю аферу буде відповідати?» – обурилась лідер фракції.

Юлія Тимошенко вкотре зазначила, що «Батьківщина» наполягає на створенні ТСК щодо необґрунтованості тарифів і вимагає ухвалення законів, які дозволять спрямувати український газ на потреби населення, зменшать ренту для державних видобувних підприємств та врегулюють питання тарифів законом.

Політик нагадала спікеру ВР, що замість цих нагальних питань на порядок денний винесені лобістські закони, які не розглядалися в комітетах.

«Усі чотири проекти документів щодо встановлення справедливих тарифів не внесені Вами до порядку денного. Учора Ви сказали, що вони не пройшли комітети. З Вашого боку, пане Парубій, це несправедливо. Тому що Ви внесли на порядок денний 14 законопроектів, до яких на сайті Верховної Ради нема висновків комітетів. Це означає, що лобістські законопроекти від «Народного фронту» Ви ставите на порядок денний без рішення комітетів. А те, що людям потрібно, щоб вижити, Ви вважаєте непотрібним», – наголосила Юлія Тимошенко.

Політик додала, що «Батьківщина» вимагає негайно поставити тарифні питання на порядок денний, ухвалити їх і «припинити знущатись над народом, підвищуючи тарифи».

Лідер фракції також звинуватила фракції БПП та «Народний фронт» в навмисному блокуванні розгляду «тарифного пакету» в регламентному комітеті.

«Рік лежать законопроекти, і їх не ухвалюють. Припиніть це регламентне хамство і знущання над простими людьми», – заявила Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, що 9 червня НКРЕКП ухвалила рішення щодо підвищення вдвічі тарифів на тепло та гарячу воду.

Юлія Тимошенко назвала ці рішення необґрунтованими та незаконними, і  наголосила, що найближчим часом оскаржить їх в суді.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко зустрілася з Послом Німеччини

Юлія Тимошенко зустрілася з Послом Німеччини

«Батьківщина» спирається на прихильників у Миколаївській області

«Батьківщина» спирається на прихильників у Миколаївській області

Вадим Івченко: «Батьківщина» підтримує вимоги Федерації профспілок

Вадим Івченко: «Батьківщина» підтримує вимоги Федерації профспілок

Календар новин
Липень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31