Юлія Тимошенко: Справедливий суд стане запорукою дотримання прав людини

Основа дотримання прав людини – це справедливий, незалежний, неупереджений суд.

Про це заявила Юлія Тимошенко на Facebook з нагоди Міжнародного дня прав людини, який у світі відзначають 10 грудня.

«В Україні вивчилися говорити про права людини, але не навчилися їх дотримуватися. Бо права людини непорушні лише у розвинених демократичних суспільствах. І їх основа – це справедливий, незалежний, неупереджений суд», – написала лідер «Батьківщини».

Тимошенко констатувала: «У нас суди мають зовсім протилежну природу й призначення. По суті, це напівприватні компанії, що обслуговують заможних та можновладних людей. Проста людина не знайде там справедливості».

Тому одне з головних завдань, яке ставить перед собою Юлія Тимошенко відразу після президентських виборів, – це справжня судова реформа.

«Змінити докорінно треба всю систему правосуддя, і змінити її потрібно якраз новою Конституцією. Нам треба зробити так, щоб люди на місцях обирали суддів, мирових суддів і суддів першої інстанції. І нова Конституція дасть таке право людям», – розповіла Голова партії.

Ще один крок, який, на переконання Юлії Тимошенко, потрібно зробити, – запровадити відповідальність суддів за неправосудні рішення: започаткувати у новій Конституції такий інститут як Палата честі.

«Це як суд над суддями: тільки порушено закон, тільки суддя вчинив несправедливість стосовно людини – і він буде звільнений незалежною Палатою честі, яка формується як суд присяжних, з людей, які мають правову освіту», – роз’яснила лідер «Батьківщини».

На її думку, цей сильний правовий інструмент суспільства буде як Дамоклів меч над корумпованими суддями, які свідомо порушуватимуть закон.

«Я вірю в те, що судова система в Україні може стати правосудною і підконтрольною людям», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко закликала всіх українців вчитися заради майбутнього нашої держави

Юлія Тимошенко закликала всіх українців вчитися заради майбутнього нашої держави

«Батьківщина» одностайно підтримала скасування недоторканності

«Батьківщина» одностайно підтримала скасування недоторканності

Олена Кондратюк стала віцеспікеркою парламенту

Олена Кондратюк стала віцеспікеркою парламенту

Календар новин
Вересень2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30