Юлія Тимошенко: Створення «податкового раю» для обраних вдарить по всій економіці країни

Одіозні законопроекти № 2554а-д та № 2555-а про індустріальні парки пропонують узаконити мегакорупцію в країні. Більше того, створення податкового раю для обраних загрожує знищенню всієї економіки країни.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко в ефірі програми «Шустер LIVE».

Політик наголосила, що існуючі у світі індустріальні парки справді дають можливість розвивати інвестиційний клімат. Але вони працюють за іншими законами, не завдаючи шкоди економіці країн. Зокрема, жоден індустріальний парк у світі не звільнений від оподаткування. Більше того, ст. 107 Договору про функціонування Європейського союзу забороняє будь-які пільги щодо податків для окремих підприємств, тобто будь-які порушення рівності конкуренції. В українському варіанті так звані індустріальні парки принесуть користь не Україні, а наближеним до влади бізнесменам, пояснила вона.

«За красивою назвою «індустріальні парки» у законі сховали мегакорупцію і обман. Нам кажуть, що в законі йдеться про умови для новостворених підприємств. Але почитайте ст.38 – там нема і натяку на новостворені підприємства», – пояснила Юлія Тимошенко.

За словами лідера партії, те, що закон написаний під конкретних зацікавлених власників підприємств, підтверджує також і перелік галузей, визначених під індустріальні парки.

«До переліку галузей під ці індустріальні парки увійшли цукрові заводи та кондитерські фабрики, виробники червоної та чорної ікри, металургійні та хімічні підприємства. Тут так все зрозуміло, що у наступному законі просто треба вписати прізвища власників, яким буде дозволено жити не по закону. Вгадайте з трьох разів, для кого це робиться? Цукрові заводи стоять по всій країні. Який інвестор прийде будувати цукровий завод, якщо значною частиною компаній володіє президент країни? Те ж можна сказати про кондитерські фабрики. Те, що в ці списки попали металургійні підприємства  пояснює, чому Опозиційний блок голосував за закон про «податковий рай» у повному складі. Але ми мусимо розуміти, що якщо Україну позбавлять податків від металургії, це просто вб’є нашу економіку. Адже згідно з структурою економіки, податки платять лише колишні радянські підприємства», – наголосила лідер «Батьківщини».

На переконання Юлії Тимошенко, поява закону про так звані індустріальні парки пов’язана з бажанням створити всередині країни офшорні зони під конкретних людей.

«Створюючи такі офшорні зони, перетворюючи Україну на Панаму, вони не тільки порушують міжнародні закони, але й реально знищують всіх інших українських виробників, які виробляють аналогічну продукцію. Ці підприємства будуть змушені закритись», – зазначила вона.

Ще одним доказом того, що закон написаний «для своїх», а не для іноземного інвестора, є сам принцип визначення підприємств, що будуть звільнені від податків, вважає політик.

«Хто визначатиме списки підприємств, що працюватимуть поза законом? Це губернатори і місцева влада або уряд. А скільки буде коштувати для інвестора потрапити в такий податковий рай? І чи захочуть іноземні інвестори конкурувати між собою, хто дасть більший хабар? Та сюди ніхто ногою не ступить. Адже це офшорні зони, прямо заборонені спеціальною статтею договору країн ЄС», – переконана лідер фракції.

Нагадаємо, раніше лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, коментуючи№ 2554а-д та № 2555-а,  заявила про те, що «Батьківщина» виступає категорично проти створення в країні двох податкових систем: для обраних та всіх інших.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Комітет ВРУ підтримав законопроєкт Юлії Тимошенко щодо застосування фактичного прожиткового мінімуму при нарахуванні соцвиплат

Комітет ВРУ підтримав законопроєкт Юлії Тимошенко щодо застосування фактичного прожиткового мінімуму при нарахуванні соцвиплат

Іван Крулько: Проєкт Держбюджету не передбачає економічного зростання та підвищення соцстандартів

Іван Крулько: Проєкт Держбюджету не передбачає економічного зростання та підвищення соцстандартів

«Батьківщина» наполягає на ухваленні законопроєктів, які покращать життя людей

«Батьківщина» наполягає на ухваленні законопроєктів, які покращать життя людей

Календар новин
Вересень2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30