Юлія Тимошенко вшанувала пам’ять великого поета Василя Стуса

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко вшанувала пам’ять великого поета Василя Стуса.

«33 роки тому він помер у пермському таборі. Василь Стус – не просто великий поет. Це – абсолютна, чиста, кристалізована совість нації. Він не потребує канонізації. Бо він сам – Канон, критерій і мірило… Символ і знак, жертва, принесена на олтар свободи, незалежності, духу та волі України…», – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, найцікавіше – те, що в нього «майже немає політично забарвлених творів, лише декілька».

«В цьому його відміна від когорти шістдесятників. Передусім, його поезії – це почасти складна, а почасти ніжна, багатоповерхова і тонка лірика. Така, якої не було ні в кого – ані до, ані після Стуса… Але певно в тому й є його велич, масштаб та значення. Бо у тій українській ліриці відчувалася така сила і така нездоланість, що проти нього постала вся міць тоталітарної системи. Ця потвора відчувала смертельну загрозу… Вона інстинктивно чула, що з цих рядків здіймається така хвиля, яка годна розтрощити й зламати її вщент…», – зазначила лідер партії і додала, що саме тому проти нього були і прокурори, і судді, і адвокати.

Юлія Тимошенко також зауважила, що його поезія б’є струмом, це – одкровення і катарсис, це – очищення і нові обрії власного самоствердження, це – патріотизм і «українськість» зовсім інакшого рівня.

«По собі знаю: людина, яка бодай один раз прочитала щось із Василя Стуса, – вже ніколи не буде такою, як раніше…», – сказала лідер «Батьківщини».

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: Дорогі мої! Щиро вітаю всіх Вас з найбільшим та найсвітлішим нашим святом – Великоднем!

Юлія Тимошенко: Дорогі мої! Щиро вітаю всіх Вас з найбільшим та найсвітлішим нашим святом – Великоднем!

Миколаївські «батьківщинівці» привели до ладу в’їзд до Миколаєва.

Миколаївські «батьківщинівці» привели до ладу в’їзд до Миколаєва.

Запрошуємо на весняну толоку!

Запрошуємо на весняну толоку!

Календар новин
Травень 2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31