Юлія Тимошенко закликала Президента не здавати Донбас

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко закликала Президента Петра Порошенка не стати співучасником здачі Донбасу за спиною в українського суспільства.

Про це вона заявила , відповідаючи на запитання журналістів за підсумками Погоджувальної ради керівників парламентських фракцій та комітетів.

«Нам відомо, що Адміністрація президента закінчує розробку законопроекту про проведення виборів на окупованих територіях. Я наголошую: не на звільнених після окупації територіях, а на окупованих. Це означає, що не завершивши війну, яку РФ веде проти України, вони хочуть на окупованих російськими військами та російськими бандформування територіях проводити «демократичні» вибори до місцевих органів влади», – наголосила Тимошенко.

Політик додала, що якщо президент внесе такий законопроект в той час, коли захоплені території ще будуть окуповані, «це означатиме, що за спиною в українського суспільства домовились, крім Криму, здати ще й Донбас».

На думку Юлії Тимошенко, такі вибори будуть трагедією, бо це будуть вибори без виборців. Адже буде приведена влада, повністю підконтрольна окупантам, яка потім претендуватиме на входження в центральні органи влади.

«Ми таким чином втратимо Донбас. Ми таким чином позбавимо рідної землі 1 млн 600 тис. біженців, які мріють повернутись додому»,  – пояснила лідер фракції.

Вона також зауважила, що внаслідок таких виборів окупована територія стане легальним учасником всіх внутрішньополітичних процесів і через цю територію почнеться використання інших плацдармів окупантами для того, щоб управляти країною на догоду країні-агресору.

Тимошенко нагадала, що раніше парламент ухвалив закон про особливий статус Донецької та Луганської областей, згідно з яким в регіоні мали створити окрему державу: з владними судами, міліцією, місцевою владою. А це, за її словами, «було б легалізацією відділення Донбасу від України».

Найцікавіше, що в законі про особливий статус чітко написано, що він вступає в дію після проведення місцевих виборів на окупованих територіях. На її переконання, президент цього не може не знати.

«Я звертаюсь до президента: у жодному випадку не допустіть ухвалення закону про проведення виборів на окупованих територіях до моменту встановлення повного миру на Донбасі і повної демілітаризації цієї території, до відновлення кордонів і української влади в цих районах. Тому що це буде початком подальшої руйнації України», – заявила Тимошенко.

Політик додала, що в цьому парламенті, на жаль, є більшість під закон про вибори на окупованих територіях Донбасу – Блок Петра Порошенко та Народний фронт, а також вся прокремлівська тусовка.

«Усі вони за цей закон проголосують і це буде початком подальшої руйнації територіальної цілісності України», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Комітет ВРУ підтримав законопроєкт Юлії Тимошенко щодо застосування фактичного прожиткового мінімуму при нарахуванні соцвиплат

Комітет ВРУ підтримав законопроєкт Юлії Тимошенко щодо застосування фактичного прожиткового мінімуму при нарахуванні соцвиплат

Іван Крулько: Проєкт Держбюджету не передбачає економічного зростання та підвищення соцстандартів

Іван Крулько: Проєкт Держбюджету не передбачає економічного зростання та підвищення соцстандартів

«Батьківщина» наполягає на ухваленні законопроєктів, які покращать життя людей

«Батьківщина» наполягає на ухваленні законопроєктів, які покращать життя людей

Календар новин
Вересень2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30