Заява фракції «Батьківщина» щодо підсумків зустрічі у «Нормандському форматі» у Берліні

Фракція «Батьківщина» підтверджує свою оцінку щодо неадекватності Мінських домовленостей для досягнення стійкого миру на Сході України та відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

«Батьківщина» виступає проти непрозорості і надмірної засекреченості переговорів.

Наголошуємо на необхідності безумовної імплементації повноцінного «безпекового пакету» (припинення вогню, відведення важкого озброєння, військової техніки та військових формувань, відновлення контролю за державним кордоном разом із міжнародним моніторингом та надійним механізмом верифікації).

Констатуємо відсутність з боку Російської Федерації реальних кроків, спрямованих на його виконання.

Російські військові мають піти з Донбасу, військова техніка і озброєння мають бути відведені, кордони закриті, а міжнародні спостерігачі повинні мати повну свободу для безперешкодної верифікації і надійного моніторингу.

Лише коли повністю буде виконаний безпековий порядок денний, коли до скроні України не буде приставлене дуло пістолета, можна переходити до політичного врегулювання, що –  серед іншого – передбачатиме проведення виборів на Донбасі за українським законодавством та за стандартами і за спостереження ОБСЄ. У іншому випадку – будь-яка спроба ухвалити спеціальний закон і намагання провести місцеві вибори буде означати легалізацію конфіскації в України чергової частини її території.

Ми виступаємо проти вимоги конституційного закріплення постійного «особливого статусу» одного регіону.

Вважаємо, що переговорний і контрольний механізм в «нормандському форматі» має бути розширений і зміцнений через залучення всіх країн-гарантів територіальної цілісності і суверенітету України за Будапештським меморандумом, зокрема, Сполучених Штатів Америки і Великобританії. У цьому форматі має бути повноцінно представлений і Європейський Союз.

Зміцнений і розширений дипломатичний механізм дозволить включити до практичного порядку денного питання деокупації Криму, які не є предметом Мінських домовленостей.

Підтримуємо спільну позицію Євросоюзу та США щодо продовження режиму санкцій.

Вважаємо необхідним створення міжнародної комісії для оцінки збитків, завданих збройною агресією Росії для наступного відшкодування їх через міжнародні суди.

Жертви та страждання тих масштабів, яких продовжує зазнавати Україна, та небезпека і ризики, що несе для всіх  інших країн зростаюче беззаконня в міжнародній системі завдяки агресії і порушенню Росією принципів Заключного Гельсінського Акту має зробити неприйнятною для всіх політику умиротворення.

Запровадження стратегічного формату «Будапештського меморандуму плюс» має сприяти реалізації практичних кроків у встановленні стабільного миру та поверненні українського Донбасу та Криму.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

«Батьківщина» вимагає скасувати ухвалений парламентом закон про розпродаж землі

«Батьківщина» вимагає скасувати ухвалений парламентом закон про розпродаж землі

Юлія Тимошенко: Наше завдання – повернути українцям право бути господарями на власній землі

Юлія Тимошенко: Наше завдання – повернути українцям право бути господарями на власній землі

Юлія Тимошенко: Влада лякає людей дефолтом, щоб якнайшвидше позбавити українців землі

Юлія Тимошенко: Влада лякає людей дефолтом, щоб якнайшвидше позбавити українців землі

Календар новин
Квітень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30