Збитки від російської агресії перевищують $100 мільярдів, – Андрій Сенченко

За попередніми оцінками, збитки, яких зазнали громадяни України в результаті російської агресії, перевищують $ 100 мільярдів.

Про це заявив член Політради партії «Батьківщина», лідер Всеукраїнського руху «Сила права» Андрій Сенченко в коментарі інтернет-виданню «Обозреватель».

«Сума компенсацій, які фігурують в рішеннях Європейського суду з прав людини, перевищує $ 100 мільярдів», – наголосив політик.

За його словами, у першу чергу збитків зазнали 2 мільйони громадян України.

«Це сім’ї загиблих, поранені, ті, хто побували в полоні. А також вимушені переселенці та громадяни, які втратили особисте майно або можливість використовувати його через те, що воно досі на окупованих територіях», – пояснив Сенченко.

Він додав, що сума не враховує збитків, яких зазнали громадяни, права яких грубо і системно порушуються, тих, хто живе на окупованих територіях.

«Тому після деокупації Криму і Донбасу я прогнозую другу хвилю судів проти Російської Федерації. Це вже за заявами громадян, які поки що не можуть їх подати, тому що зараз перебувають на окупованих територіях», – зазначив він.

Нагадаємо, 11 серпня 2016 року набуло чинності рішення Попільнянського районного суду Житомирської області, відповідно до якого вперше в історії українського правосуддя був встановлений юридичний факт поранення українського військового на території Донеччини у результаті збройної агресії РФ проти України.

30 травня цього року Голосіївський районний суд Києва у справі «Ірина Веригіна проти Російської Федерації» виніс ухвалу, якою наклав арешт на виплату кредиту в розмірі 3 мільярдів доларів США, отриманого Україною від РФ за часів режиму Януковича в 2013 році, і відсотків по ньому.

Відомо також, що голова Луганської обласної парторганізації «Батьківщини» Ірина Веригіна довела в суді, що вимушена була переїхати з рідного Луганська саме через агресію РФ і окупацію частини території Луганщини.

На початку липня Апеляційний суд Києва задовільнив скаргу вимушеного переселенця з Донбасу, якому судді Голосіївського суду відмовили у відкритті провадження за заявою про встановлення юридичного факту того, що він постраждав від збройної агресії Росії. Колегія суддів скасувала рішення першої інстанції і скерувала справу на новий розгляд.

Підготовкою і повним супроводом цих справ займається правозахисна організація «Сила права».

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко закликала всіх українців вчитися заради майбутнього нашої держави

Юлія Тимошенко закликала всіх українців вчитися заради майбутнього нашої держави

«Батьківщина» одностайно підтримала скасування недоторканності

«Батьківщина» одностайно підтримала скасування недоторканності

Олена Кондратюк стала віцеспікеркою парламенту

Олена Кондратюк стала віцеспікеркою парламенту

Календар новин
Вересень2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30