Миколаївці, як і всі українці, стали жертвами комунального експерименту, — екс-міністр ЖКГ

Миколаїв відвідав екс-міністр ЖКГ, народний депутат декількох скликань, Олексій Юрійович Кучеренко.

За останні кілька років у Миколаєві він не вперше, а тому добре обізнаний з проблемами мешканців нашого обласного центру.

Про це Кучеренко сказав на початку спілкування з представниками ЗМІ у партійному офісі ВО «Батьківщина» у присутності голови обласної парторганізації Михайла Соколова і відомого громадського активіста Олександра Іваненко.

Екс -міністр зразу ж зазначив, що миколаївці, так само, як і мешканці інших регіонів, стали жертвами комунального експерименту — т.з. реформи ЖКГ України.

За його словами, 5 років так званих реформ загнали багатьох споживачів комунальних послуг просто у глухий кут. Зате монополісти відчули себе ледь не всемогутніми диктаторами.

«Власники житла, за таких умов перетворилися в заручники без права на захист, без права відстоювання своїх інтересів. Я думаю, що всі це на собі відчувають», — сказав Кучеренко

Принагідно він повідомив про неминуче подорожчання електроенергії для населення найближчим часом. За прогнозом екс-міністра — це станеться приблизно через пів року — 9 місяців. Причина- запуск ринку електроенергії, що стартував учора.

Щодо ситуації з газопостачанням, то там теж непереливки. Якщо мешканці своєчасно не заключать угоди з постачальниками газу, вони будуть просто відрізані від нього.

Водночас зазначив, що у ситуації, яка склалася таким чином, власне облгази не винні — це недолуге законодавство, яке виписують, як відомо, наверху.

За словами екс-міністра, таким чином верхівка монополіста просто «стравила» облгази з користувачами послуг. І хоча з 1 липня для українців знизили ціну на газ на 10 відсотків, у Європі її знизили вдвічі, тобто майже на 100%. А з настанням опалювального сезону на всіх громадян України чекатиме новий стрибок цін на користування газом

Не оминули під час спілкування і комунальні справи суто Миколаєва. Кучеренко нагадав, яким чином міська влада на власний розсуд розпорядилася житловим фондом миколаївців, віддавши його горезвісній компанії МДЛ. А саме — просто скористалася певними «лазійками» у законодавстві.

Олексій Кучеренко повідомив, що у нинішніх парламентських перегонах він бере участь як голова спілки власників житла, за списками ВО «Батьківщина». Одним із основних пріоритетів своєї програми він назвав захист споживачів послуг ЖКГ, оскільки у наш час цей напрямок повністю «провалено» державою. Чим і користуються монополісти — люди бідкаються, а монополісту байдуже, оскільки він відчуває себе повністю безкарним.

На думку екс-міністра, захист споживачів у вигляді надання субсидій та монетизація пільг на сьогодні є просто необхідними, але такий механізм підтримки держави незахищених верств населення ще дуже недосконалий і потребує суттєвого коригування.

Хоча, налогосив екс-міністр, діючій владі ліпше було б направляти зусилля на покращення рівня життя населення, аби люди працездатного віку могли б сплачувати послуги без шкоди для власного бюджету.

Кучеренко підкреслив: сьогодні варто однозначно працювати над підвищенням доходів населення, а також вичищати тарифи від «баласту» у ціні за забаганками монополістів.

Поряд з усим вищезазначеним, на думку Олексія Кучеренка, необхідно повернути державі функцію контролю за ціноутворенням у галузі ЖКГ, яка на сьогодні повністю нівельована.

Саме цим і користується кожен монополіст на ринку послуг ЖКГ.

Гіпотетично, цю функцію за бажання могли б взяти на себе місцеві депутати, та на жаль охочих взятися за цю нелегку справу не знаходиться.

Можливо тому, що там, де відсутній контроль, є де розгулятися любителям- «винахідникам». Та шкода, що їхні «винаходи» зовсім не полегшують життя пересічним українцям.

 

 

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

День Пам’яті та Перемоги: Юлія Тимошенко вшанувала Героїв Небесної Сотні

День Пам’яті та Перемоги: Юлія Тимошенко вшанувала Героїв Небесної Сотні

«Легко продати те, чого немає на папері», — Вадим Підберезняк

«Легко продати те, чого немає на папері», — Вадим Підберезняк

Штаб опору розпродажу рідної землі закликав миколаївців до конкретних дій

Штаб опору розпродажу рідної землі закликав миколаївців до конкретних дій

Календар новин
Лютий 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29