Юлія Тимошенко: Ми захистимо вчителів і не дамо знищити освітню галузь

«Батьківщина» захищатиме освітян та планує провести низку Форумів працівників галузі по всій країні.

Про це на брифінгу в парламенті наголосила лідер партії і фракції Юлія Тимошенко.

Політик розповіла, що в середу в Білій Церкві відбувся Форум освітян Київщини, де були ухвалені вимоги до Президента, прем’єр-міністра, уряду та Верховної Ради.

Освітяни, зокрема, вимагають припинити руйнування галузі освіти, збільшити її фінансування та забезпечити підтримку шкіл, професійно-технічних закладів, вчителів та учнів.

«Ці вимоги дуже прості. По-перше, стартова заробітна плата для вчителя має бути не меншою, аніж у поліцейських, суддів, чиновників, працівників корумпованих державних корпорацій. Якнайменше  – це три мінімальних прожиткових рівні. По-друге, вчителі наполягають на поверненні їхнього статусу в суспільстві – не принижувати, не робити жебраками, не звільняти директорів шкіл кожних п’ять років. По-третє, вчителі порушили питання незахищеності дітей в школі та вимагають забезпечити учнів 1-4 класів шкільним харчуванням та повернути в школи медичну допомогу», – оприлюднила вимоги освітян Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» обурена тим, що в ХХІ столітті діти в школах «не забезпечені ні нормальними комп’ютерами, ні нормальними підручниками, ні системою практичної підтримки освітнього процесу».

Юлія Тимошенко впевнена, що «влада не ставить завдання зробити пріоритетом формування освіченої, інтелектуальної нації, а ставить завдання створити поліцейську державу».

«Учителі не можуть зрозуміти, чому поліцейські, детективи, практично усі представники поліцейської частини держави отримують від 20 до 40 тисяч гривень, а у вчителя, який прийшов працювати в школу, перша зарплата складає дві тисячі гривень. Скажіть, які пріоритети встановлені в державі?» – запитала Тимошенко.

Вона висловила обурення тим, що «вже два з половиною роки свідомо знищується освіта». На думку народного депутата, таким зневажливим ставленням до освітньої галузі влада запроваджує стратегію «виховання рабів, а не освічених та інтелектуальних громадян».

«Це не випадково, адже тим, хто бачить Україну в рабстві, освічені люди не потрібні. За два з половиною роки видатки в бюджеті на всю галузь освіти в валютному обчислені скоротилися з 13,5 мільярдів доларів до 5 мільярдів доларів, запланованих в проекті держбюджету на 2017 рік. А це скорочення фінансування освіти в 2,6 рази», – констатувала Голова партії.

Лідер «Батьківщини» також обурена тим, що за період урядування Яценюка та Гройсмана закрито близько двох тисяч сільських шкіл та звільнено 65 тисяч вчителів.

Голова фракції також запевнила, що «Батьківщина» не дасть «провести бюджет, у якому вчителі матимуть найнижчий рівень зарплати в Україні у порівнянні з тими, хто отримає зарплату від держави» і буде захищати освітян усіма силами.

Як вже повідомлялося, Юлія Тимошенко на запрошення галузевої профспілки відвідала Форум працівників середньої освіти, який відбувся 5 жовтня в Білій Церкві.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

«Батьківщина» вимагає скасувати ухвалений парламентом закон про розпродаж землі

«Батьківщина» вимагає скасувати ухвалений парламентом закон про розпродаж землі

Юлія Тимошенко: Наше завдання – повернути українцям право бути господарями на власній землі

Юлія Тимошенко: Наше завдання – повернути українцям право бути господарями на власній землі

Юлія Тимошенко: Влада лякає людей дефолтом, щоб якнайшвидше позбавити українців землі

Юлія Тимошенко: Влада лякає людей дефолтом, щоб якнайшвидше позбавити українців землі

Календар новин
Квітень 2020
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30