Юлія Тимошенко: Завдання нової Конституції – захистити судову систему від політичних впливів

Суди ухвалюватимуть справедливі рішення лише тоді, коли керуватимуться законом, а не політичною доцільністю. Саме тому завдання Нової народної Конституції – зробити суди по-справжньому незалежними, а суддів – відповідальними за свої рішення.

Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко наголосила під час презентації концепту Нової  народної Конституції, яка відбулась у Києві 24 серпня.

«Усю судову систему необхідно від’єднати від політичного класу і всіх гілок влади – парламенту, президента й уряду. Призначення суддів на адміністративні посади – це все має бути відділено від політики», – наголосила лідер партії.

Юлія Тимошенко зазначила, що  мирових суддів і суддів першої інстанції має обрати громада. Кандидати на посаду судді матимуть можливість брати участь в дебатах та будуть позбавлені можливості реклами. Також має бути передбачений механізм відкликання суддів громадами.

Окрім цього, політик розповіла, що претенденти на посаду судді в апеляційних та касаційних установах повинні мати 10-річний стаж бездоганної роботи. Вони отримуватимуть посаду за чергою в національному реєстрі. Формуванням Конституційного суду, за її словами, має займатися Національна асамблея самоврядності.

Контроль за діяльністю суддів, пояснила лідер «Батьківщини», здійснюватиме «суд на суддями» – Палата честі, яка формуватиметься за принципом суду присяжних з фахівців з юридичною освітою на 2 місяці з відривом від основної роботи із збереженням зарплати на основному місці роботи.

Невеликий термін перебування в Палаті честі стане запобіжником для злиття її представників з корупційною системою, переконана Тимошенко. Розгляд справ в Палаті честі відбуватиметься в письмовому режимі за аналогією з роботою ЄСПЛ.

«Ми запропонували створити унікальний інструмент – Палату честі. Усі сторони судового процесу у разі порушення судової процедури матимуть змогу подати відповідне письмове звернення до Палати честі, і отримати відповідне рішення в письмовому вигляді», – пояснила вона.

За запропонованою концепцією Палата честі може давати згоду на арешт суддів та ініціювати порушення в Державному бюро розслідувань кримінальних справ за злочини проти правосуддя, або може відсторони суддю на певний період від роботи.

«Це – постійний фільтр для недоброчесних суддів, які порушили присягу. Палата честі – це унікальний інструмент, який допоможе почистити судову систему. Якщо з’явиться такий фільтр як Палата честі, то ми зможемо поставити судову систему на місце», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Комітет ВРУ підтримав законопроєкт Юлії Тимошенко щодо застосування фактичного прожиткового мінімуму при нарахуванні соцвиплат

Комітет ВРУ підтримав законопроєкт Юлії Тимошенко щодо застосування фактичного прожиткового мінімуму при нарахуванні соцвиплат

Іван Крулько: Проєкт Держбюджету не передбачає економічного зростання та підвищення соцстандартів

Іван Крулько: Проєкт Держбюджету не передбачає економічного зростання та підвищення соцстандартів

«Батьківщина» наполягає на ухваленні законопроєктів, які покращать життя людей

«Батьківщина» наполягає на ухваленні законопроєктів, які покращать життя людей

Календар новин
Вересень2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30